Kiedy przywrócą gaz w Lwówku Śląskim?

0
4889
Usuwanie awarii na sieci gazowej w Lwówku Śląskim

Po tym, jak dziś rano w kuchenkach gazowych i piecach w Lwówku Śląskim zabrakło gazu co chwilę pojawia się pytanie: co się stało i kiedy będzie gaz?

 

W poniedziałek 7 marca doszło do awarii na sieci gazowej w Lwówku Śląskim. Sam operator określa ją jako dużą, obejmującą wielu odbiorców. Gazu nie mają mieszkańcy Alei Wojska Polskiego, ulic Sienkiewicza, Orzeszkowej, Malinowskiego, …

Najczęstszą przyczyną braku gazu są awarie, których usunięcie może zająć trochę czasu. Dodatkowo występują sytuacje, kiedy Operator musi przeprowadzić niezbędne prace na sieci gazowej, których nie można wykonać w sposób inny niż czasowe wyłączenie zasilania Odbiorców. Staramy się, aby każda prowadzona przez nas praca miała jak najmniejszy wpływ na Twój dostęp do gazu, a awaria została usunięta jak najszybciej. – informuje Polska Spółka Gazownictwa, która jest operatorem sieci.

Od rana pogotowie gazowe pracuje nad zlokalizowaniem i usunięciem przyczyn awarii. Działania prowadzone są m.in. na ulicy Gryfowkiej. Jej pracownicy na chwilę obecną nie są nam w stanie powiedzieć, kiedy usterka zostanie usunięta. PSG informuje, iż powinno to nastąpić do godziny 18:00. Ale to szacunkowy czas usunięcia awarii. Może to nastąpić znacznie wcześniej, lub trwać znacznie dłużej.

Gazownicy zwracają się także do wszystkich mieszkańców, którzy w swoich urządzeniach stwierdzili brak gazu o ich definitywne wyłączenie.

Co z tym gazem w Lwówku Śląskim? Kiedy będzie?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here