Kiedy otworzą drogę Pławna – Lubomierz?

12
1210
zdjęcie pogladowe

Nikt nie ma wątpliwości, iż droga Pława – Lubomierz jest dla mieszkańców bardzo ważna, bo ewentualny objazd to nadkładanie wielu kilometrów.

 

Po wczorajszej nawałnicy most w Pławnej po raz kolejny został naruszony. Woda podmyła konstrukcję i zerwała kolejny jego fragment. Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim był zmuszony do zamknięcia przejazdu. Dziś od samego świtu na miejscu są pracownicy ZDP, którzy będą się starali wydobyć z koryta rzeki betonowe fragmenty mostu, które utrudniają swobodny przepływ wody.

Dziś także zostanie przeprowadzona analiza uszkodzeń. Jeżeli część mostu, po której w ostatnich dniach odbywał się przejazd nie jest uszkodzona, to ruch zostanie przywrócony. O dacie, kiedy ewentualnie droga będzie miała być otwarta poinformujemy jak tylko zapadnie taka decyzja.

Sprawdź kiedy otworzą drogę w Pławnej

fot. OSP KSRG Lubomierz

12 KOMENTARZE

 1. I tak kawałek po kawałku, przy każdej kolejnej ulewie będzie… A może tak zrobić raz porządnie, zanim znowu woda zaleje domostwa, albo co gorsze ktoś autem wpadnie, bo to że jest znak 3,5t dla niektórych nic nie znaczy. Ale po co? Aby szybko, byleby spokój był, bo jak już będzie można jeździć to ZDP ma problem z głowy.

  • Może na dni Lubomierza otworzą park, raz w roku wystarczy. Przeznaczone koszty utrzymania tego obiektu to 40.000,- na rok, 2 razy koszenie to akurat tak wyjdzie jakoś to rozpiszą.

 2. Do Radnego Powiatu z Lubomierza ,Gminne pasy na przejściu dla pieszych pomalowane czas się postarać o pomalowanie pasów na drogach powiatowych dla bezpieczeństwa ludzi.

  • Czy zwykli ludzie muszą pisać, domagać się na forum internetowym podstawowych gołym okiem widocznych zaniedbań w Gminie. Są Radni, Radny Powiatowy -przedstawiciele mieszkańców Gminy którzy powinni dbać i zadbać o nasze środowisko i bezpieczeństwo.

 3. Tak to tylko może być tylko u samych swoich. Komedia – pasy na całe miasto zostały wymalowane tylko w 2 czy 3 miejscach. Na ulicy gdzie są 4 przejścia dla pieszych zostały wymalowane 2 boczne, poza tym gdzie jest znak przejścia przy Chopina, będzie nieszczęście pasów nie widać znaku nie ma. Mieszkańcy wiedzą a obcy jeżdżą nie wiedząc o przejściu. Już było kilka sytuacji. Nie ma też spowalniaczy, a młodzi jeżdżą jak szaleni, a jak są objazdy niebezpiecznie jest. Ale pracownik urzędu przecież to wszystko widzi, i pewnie w ķóóóónńńcu zacznie działać. W info -informacja ulica oldzanska w Gryfowie będzie remontowana, remont następnej zakończony itp a w Lubomierzu ???? o nie przecież koło przedszkola zrobiona została droga, a jakże juz zrobiona!!!!!! Żal że radni tego nie widzą, acha Internat jest robiony ok ale jakim kosztem: dróg, placu zabaw, koszenia, basenu teren ładny byl ale już ruina

 4. naprawcie uliczkę i mieszkańcy będą mogli dojeżdżać do pracy, a co karetką pogotowia będzie też dookoła jechać, chcecie mieć ludzi na sumieniu. Jak nie chce gmina uliczki naprawić to niech drogę gminną od tzw. dawnej mleczarni do państwa Dorożko naprawić i tez można jechać.
  Poza tym oglądanie to za mało, już dawno można było zorganizować usunięcie betonowych fragmentów mostu.
  Radni, sołtysi i władze gminy pokażcie że potraficie to zrobić.

 5. Radni bezradni to czytają i tylko się śmieją ,i tak będą robili co chcą, możecie se pisać, wybraliście ich to macie, ja przynajmniej na żadnego z nich nie głosowałem .

 6. Zawiedziony jestem brakiem wiedzy jaka posiadasz na temat drog- przejsc dla pieszych. Szanowna Pani zawiedziona drogi dziela sie na gminne, powiatowe itd. Dobrze zauwazylas ze pasy sa tylko wymalowane w kilku miejscach na terenie miasteczka. Tam gdzie przejscie dla pieszych zostalo ” odswiezone” zarzadca jest Gmina. Reszte przejsc nalezy do powiatu. Tam Pani zawiedziona trzeba sie udac i zlozyc swoje sugestie. Byc moze nie bedzie juz zawiedzenia

  • Panie urzędnik ,wszechwiedzacy, każdy z nas nie zajmujący sie takimi sprawami ma prawo niewiedzieć a że mamy takich rządzących i radnych bezradnych, nie interesują sie niczym, poza swoją pensją,dlatego zwykli ludzie już taj reagują .

 7. Tak i jeszcze obiad donieść ha ha dla odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, drogi żeby wygodnie i najedzeni byli. Sugestie a może powinnam też wymalować te pasy. Cóż więcej powiedzieć, no cóż. To dlatego przez parę lat nie było malowanych pasów bo sùuuugesti mieszkańca do powiatu nie było. To już wiadomo dlaczego w innych gminach są robione drogi powiatowej bo nikt nie czekał na sugestie bo włodarze znają potrzeby i dążą do ich realizacji, walczą i zdobywają środki ……..) bo droga może i powiatowa ale na naszym terenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here