KAS i ZOLL ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe

0
284

Funkcjonariusze dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej oraz niemieckiej służby celnej (ZOLL) podczas czynności służbowych na terenie targowiska w Sieniawce wykryli 46 kg tytoniu oraz 167 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Wartość zatrzymanych nielegalnych wyrobów tytoniowych oszacowano na prawie 160 tys. zł.

 

Współpraca służb

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) we współpracy z niemieckimi służbami celnymi (ZOLL) podczas wykonywania czynności służbowych na terenie targowiska w Sieniawce po raz kolejny wykryli nielegalny tytoń i papierosy. Przy pomocy psa służbowego ujawniono 46 kg tytoniu i 167 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były na stoiskach handlowych. Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na prawie 160 tys. zł. Ze sprzedaży nielegalnego tytoniu i papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 196 tys. zł.

Kupujesz z nielegalnego źródła? Uważaj

Handel nielegalnymi papierosami i tytoniem jest zjawiskiem wciąż spotykanym na bazarach i targowiskach. Konsumenci często nie są świadomi faktu, iż kupując nielegalne wyroby tytoniowe wchodzą w konflikt z prawem oraz tego, że grożą im za to wysokie grzywny. Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu stanowi przestępstwo (zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3) lub wykroczenie skarbowe. Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie też sprawy, że za produkcją i handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi stoją zorganizowane grupy przestępcze i dokonując takich zakupów wspierają czarny rynek i nielegalny handel.

KAS walczy z przestępczością

Działania Krajowej Administracji Skarbowej mają bezpośrednie przełożenie na walkę z nielegalną produkcją i handlem wyrobami papierosowymi. Prowadzą do zminimalizowania szarej strefy, chronią interesy uczciwych podatników, wyrównują konkurencję oraz dbają o interes Skarbu Państwa, czyli nas wszystkich.

-/Dolnośląska KAS/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here