Kabina ciężarówki kompletnie zmiażdżona. Nie żyje kierowca

0
2059
zdjęcia: KP PSP Zgorzelec i KW PSP Wrocław

Rozpędzona ciężarówka wjechała w pojazdy stojące w korku. Kabina ciężarówki została kompletnie zmiażdżona, kierowca poniósł śmierć na miejscu. W zdarzeniu uczestniczyły łącznie cztery pojazdy.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór na 3 kilometrze autostrady A4 – Zgorzelec, w kierunku granicy niemieckiej. Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło o godzinie 18:40.

Po dojeździe służb na miejsce okazało się, iż w zdarzeniu uczestniczyły łącznie cztery pojazdy, trzy ciężarówki oraz jedna osobówka.

Jak wynika z ustaleń 41-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man z nieustalonej przyczyny uderzył w tył naczepy poprzedzającego go zestawu ciężarowego, który stał w korku. Ten z kolei na zasadzie domina uderzył w pojazd osobowy marki Volkswagen, który następnie uderzył w kolejny pojazd ciężarowy. Niestety w wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem Man poniósł śmierć na miejscu.

Siła uderzenia była tak duża, że doszczętnie zmiażdżyła kabinę kierowcy a uderzona ciężarówka staranowała poprzedzającą ją osobówkę, a ta wjechała w kolejny zestaw ciężarowy.

W działaniach brało udział brało 9 pojazdów ratowniczych, 28 strażaków, a także zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci.

Samochody ciężarowe przewoziły artykuły spożywcze, meble oraz materiały budowlane.

Niestety, kierowca, który nie wyhamował przed korkiem i doprowadził do zderzenia poniósł śmierć na miejscu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here