Jesteśmy coraz bliżej pożegnania koronawirusa

6
1330

Do pełni szczęścia jeszcze daleko. Nikt nie daje gwarancji na sukces, na to, że epidemia za kilka tygodni nie powróci ze zdwojoną siłą. Ale dziś w powiecie lwóweckim jesteśmy na finiszu żegnania się z koronawirusem.

 

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce

Mamy 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (53), wielkopolskiego (33), opolskiego (10), zachodniopomorskiego (4), dolnośląskiego (2), podlaskiego (2), lubuskiego (2) i pomorskiego (1). – podało przed południem Ministerstwo Zdrowia informując, iż od początku epidemii w kraju zakażonych zostało 24 271 osób, a zmarło 1.081 osób,

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

Od ponad dwóch tygodni przekazujemy Wam tylko dobre informacje. Dziś jest podobnie. W ciągu ostatniej doby kolejna osoba otrzymała potwierdzenie, iż już nie zakaża. Do grona ozdrowieńców dołączyła osoba z gminy Lwówek Śląski.

Na dzień dzisiejszy osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 10, poddanych izolacji jest 2 osoby, hospitalizowane są 2 osoby i nie mamy osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE.

Z najnowszych danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało 41 mieszkańców powiatu lwóweckiego. 3 osoby zmarły, 3 nadal choruje, a wyzdrowiało już 35 osób.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

  • 2 na terenie gminy Gryfów Śląski. Obie już wyzdrowiały. Brak osób zakażonych;
  • 5 na terenie gminy Mirsk, w tym dwa przypadki śmiertelne i trzy wyzdrowienia. Brak osób zakażonych;
  • 5 na terenie gminy Lubomierz, w tym pięć wyzdrowień. Brak osób zakażonych;
  • 10 na terenie gminy Wleń, w tym 8 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 2 osoby;
  • 19 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski, w tym jeden śmiertelny i 17 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 1 osoba.

6 KOMENTARZE

  1. Ile było zrobionych testów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców powiatu? Tu mielibyśmy “obraz ” ,te statystyki zakażonych czy “ozdrowieńców” śmieszą a nie napawają optymizmem.Do końca nie wiemy ,jak jest naprawdę.

  2. Przestańcie pier…. Ć. To jedna wielka ściema. Nie robią testów wiem to na Bliskim przypadku i mają to w du.. e czy jesteś chory czy nie… Liczą się tylko statystyki żeby było jak najmniej chorych… Żeby to dobrze wyglądało…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here