Jest przetarg na zakup nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego

0
991
zdjęcie poglądowe

Już wkrótce strażacy będą mogli jeszcze sprawniej nieść pomoc. Właśnie ogłoszony został przetarg na zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4.

 

W połowie stycznia bieżącego roku wiceszef MSWiA zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo- gaśniczych. Na liście jednostek znalazły się dwie z terenu powiatu lwóweckiego: OSP Pasiecznik i OSP Mirsk.

Wczoraj na stronach magistratu pojawił się przetarg na zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4. Nabór ofert ogłosiła Ochotnicza Straż Pożarna w Mirsku.

Jak piszą w ogłoszeniu strażacy pojazdu ma być gotowy do akcji ratowniczo – gaśniczej i być wyposażonym stały napęd na wszystkie osie, skrzynię redukcyjną, możliwość blokady mechanizmów każdej osi, zwolnice w piastach i koła pojedyncze na przedniej osi i tylnej z bieżnikiem terenowym.

Wóz strażacki ma być komfortowy i bezpieczny. Minimalna moc silnika to 210 kW, a minimalny moment obrotowy to 1050 Nm. Musi spełniać normy czystości spalin EURO 6. Pojazd ma posiadać m.in. indywidualne oświetlenie do czytania mapy dla pozycji dowódcy, elektrycznie sterowane szyby we wszystkich drzwiach kabiny, fabryczne radio ze złączem AUX oraz USB, mocowanie 4 szt. aparatów ochrony dróg oddechowych (ODO) umożliwiającym samodzielne ich zakładanie bez zdejmowania ze stelaża wraz z miejscem na maskę ODO. Mocowanie 2 sztuk aparatów ODO (dla dowódcy i kierowcy) zamocowane w zabudowie na wysuwanym panelu w przedniej części zabudowy wraz z mocowaniem 2 sztuk butli zapasowych. Siedzenia w pojeździe mają być pokryte materiałem łatwym w utrzymaniu czystości, wszystkie fotele wyposażone w pasy bezpieczeństwa bezwładnościowe i zagłówki, ponadto fotel kierowcy ma być pneumatyczny.

Pojazd ma być wyposażony w fabryczną klimatyzację, immobiliser, tempomat i kamerę cofania.

Pojazd musi być wyposażony w układ wodno- pianowy składający się ze zbiornika środków gaśniczych, autopompy, dozownika środka pianotwórczego, zwijadła szybkiego natarcia, działka wodno-pianowego i systemu zraszania podwozia. Zbiornik wody o pojemność 3000 l i zbiornik środka pianotwórczego min. 10 % pojemności zbiornika wody.

Samochód musi być wyposażony w co najmniej jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża min. 60 m na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności z prądem zwartym i rozproszonym.

Działko wodno-pianowe DWP 16/24 o regulowanej wydajności i regulowanym kształcie strumienia, umieszczone na dachu zabudowy pojazdu i o zasięgu 65 m. Ponadto pojazd musi być wyposażony w system dysz dolnych, (minimum 4 dysze) do podawania wody w czasie jazdy.

Wóz ma posiadać również wyciągarkę o napędzie elektrycznym i sile uciągu min. 9t z liną o długości, co najmniej 28m wychodząca z przodu pojazdu.

Wskazana w ogłoszeniu wartość zamówienia to 654 000 PLN.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here