Jest przetarg na modernizację drogi Lwówek Śląski – Sobota

10
1042

Jeszcze w tym roku powinny rozpocząć się prace mające na celu modernizację blisko 3,5 kilometrowy odcinka drogi powiatowej Lwówek Śląski – Sobota.

 

 

W 2019 roku, na początku kadencji obecnego Zarządu Powiatu Lwóweckiego przeprowadzono remont 2.600 metrów drogi powiatowej Lwówek Śląski – Sobota. Był to odcinek od skrzyżowania w Lwówku Śląskim w kierunku Soboty. Środki pochodziły z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wkrótce powinny ruszyć prace od wyremontowanego odcinka aż do skrzyżowania dróg w miejscowości Sobota. Te w znacznej mierze uzależnione są od ofert jakie zostaną złożone w przetargu, który w dniu wczorajszym ogłosiły władze Powiatu Lwóweckiego.

Teren objęty opracowaniem zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, łączy miejscowości Lwówek Śląski z Sobotą. Droga nr 2509D posiada status drogi publicznej klasy zbiorczej (Z) i posiada nawierzchnię bitumiczną. Modernizacja drogi powiatowej nr 2509D nie zmienia istniejącego układu komunikacyjnego.

 

 

Projektuje się modernizację drogi powiatowej 2509D o następujących parametrach:

• szerokość jezdni zmienna od 4,50 m – 5,36 m,
• łączna długość remontowanego odcinka to 3,356 km
• nawierzchnia jezdni – warstwa ścieralna z AC 11 S gr. 4,0 cm,
• pobocza wykonane z kruszywa kamiennego, powierzchniowo utrwalone.

Oferty w przetargu powinniśmy poznać już 14 marca.

10 KOMENTARZE

  1. Modernizacja, czyli frezowanie warstwy tzw. ścieralnej, uzupełnienie ubytków warstwy wiążącej i nałożenie nowej warstwy ścieralnej, która powinna wystarczyć na min. 25 lat. Oby tylko nie jeździły po niej przeciążone samochody.

  2. Można by uwzględnić choćby poprawę jezdni Dworek Sobota bo tamtędy będzie większość ludzi jeździć podczas Modernizacji,wszystkim było by łatwiej

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here