Jest przetarg na kolejny etap przebudowy drogi powiatowej

0
556

To jedno z piękniejszych miejsc w regionie. Do niedawna przejazd tą drogą był bardzo trudny. Teraz znaczna jej część posiada już asfalt, a władze Powiatu ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ostatniego odcinka. Już wkrótce wyboista nawierzchnia z kamienia i błota ma się zmienić w równy asfalt, który połączy dwa sołectwa: Pasiecznik i Pokrzywnik.

 

Inwestycja prowadzona jest etapowo. Pierwszy etap zrealizowano wiosną 2019 roku. Wówczas wykonano 1,578 km nowej nawierzchni. Kolejny etap wykonano został wiosną 2020 roku, kiedy to władze Powiatu zleciły przebudowę 0,52 km drogi. Natomiast jesienią udało się dodatkowo przebudować kolejnych 500 metrów tej drogi.

W ramach inwestycji na drodze powiatowej nr 2510D wykonywane są wzmocnienia istniejącej konstrukcji nawierzchni, ułożone nowe warstwy ścieralne, przeprowadzona została także ścinka i uzupełnienie poboczy, przebudowano zjazdy na posesje i drogi boczne, przeprowadzono wcinkę krzaków, karczowanie pni, dokonano wymiany przepustów pod zjazdami i jezdnią główną oraz wykonano odmulenie i odtworzenie istniejących rowów przydrożnych.

Przed weekendem ogłoszony został przetarg na przebudowę ostatniego odcinka. Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy drogi powiatowej nr 2510D Pokrzywnik – Pasiecznik o dł. 1,81 km ( 5+270 – 7+080). Oferty można składać do 24 maja. Wkrótce po tym terminie wyłoniony w przetargu wykonawca przystąpi do prac w terenie. Tak, więc nową drogą będziemy mogli przejechać w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here