Jest komentarz Senatora Rafała Ślusarza

59
5327

Pan Senator Rafał Ślusarz odniósł się do wczorajszych wydarzeń w Gryfowie Śląskim. Polityk wyraził swoją dezaprobatę wobec zachowania protestujących.

 

W niedzielne popołudnie w Gryfowie Śląskim odbył się protest osób sprzeciwiających się decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który odebrał kobietom możliwość decydowania o aborcji z powodu przesłanek wskazujących na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu zagrażające jego życiu.

Po godzinie szesnastej ulicami miasta przeszło ponad pół tysiąca osób. Protestujący zapalili znicze pod biurem poselskim Senatora PiS. Dotarli także z hasłami pod dom pana senatora oraz dom radnej Urszuli Magi. Hasła na transparentach i skandowane przez tłum okrzyki nie pozostawiały cienia wątpliwości, co do ich oceny sytuacji. Kilka godzin po proteście do sprawy odniósł się Senator Rafał Ślusarz.

Wniosek o zbadanie zgodności obowiązujących od 1993 roku przepisów o przerywaniu ciąży z konstytucją złożyli w 2019 r. posłowie PiS, PSL-Kukiz’15 oraz Konfederacji. W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał obowiązujące od trzech dekad przepisy za niezgodne z Konstytucją. Po decyzji TK część środowiska prawniczego, w tym konstytucjonaliści i karniści, alarmowali, że nie można uznać tego orzeczenia za istniejące z uwagi na nieprawidłową obsadę Trybunału. Polacy swoje zdanie wyrażają w protestach na ulicach polskich miast i miasteczek. Kobiety, mężczyźni, młodzi i starsi z transparentami, flagami i głośnymi okrzykami spacerują ulicami chcąc pokazać rządowi, że nie zdarzają się na takie rozwiązania, krzyczą, że rząd da się usunąć.

Senator Prawa i Sprawiedliwości do protestu w Gryfowie Śląskim odniósł się na Twitterze Rafał Ślusarz wyraził dezaprobatę wobec zachowania protestujących. Oznajmił także, iż protestujący zdawali sobie sprawę z faktu, że pani dyrektor jego biura poselskiego ma koronawirusa.

“Dowiedziałem się, że demonstranci niezadowoleni z orzeczenia TK w sprawie obrony dzieci nienarodzonych stoją pod moim domem, krzyczą i pomstują. To nowe doświadczenie”.

– napisał Senator kilka minut po tym, jak protestujący stanęli pod jego domem.

Pod domem Pani Dyrektor mojego biura demonstranci wznosili wulgarne okrzyki, trąbili i hałasowali. Wiedzieli, że jest w domu z niepełnosprawną córką, gdyż obie chorują na koronawirusa.
Wyjątkowo niegodziwe.”

– dodał w kolejnym koemtarzu Senator Ślusarz.


Strajk kobiet w Gryfowie Śląskim

59 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze, że krzyczeli. Po co Pan tylko dodaje że nie dawali spokoju Pani dyrektor która leży w domu z koronawirusem? A co to za różnic? To wy zaczęliście i podjęliście taką ustawę w cieniu koronawirusa, wiec wam należy się nagana! Żegnam, nie pozdrawiam a ludziom proponuje to co parę dni powtarzać okrzyki pod domem, pamiętajmy do 22 nie ma ciszy…

  • Jacku z piekarni widać że nie uczyłeś się historii. Najwyższy czas zapoznać się z nią , a wtedy będziesz pisał głupot i nie dasz się zmanipulować. Najpierw popatrz na siebie i oceń ile jesteś warty, a dopiero oceniaj innych.

 2. Pan Ślusarz jest doktorem. Merytorycznie zjada tych niedouczonych agresywnych ludzi na śniadanie. Chciałbym zobaczyć choć jeden podręcznik akademicki twierdzący, że płód to nie stadium w okresie rozwoju człowieka jak nastoletność czy starość, a jakiś bliżej niezidentyfikowany organizm który nie jest człowiekiem i staje się nim chyba za dotknięciem magicznej różdżki. A ignorantów od analogii z jajkiem i kurą muszę rozczarować, zapłodnione jajo to wg. nauki osobnik danego gatunku w jednej z faz rozwoju orgnaizmu. Jak nie uważaliście na biologii to zajrzyjcie chociaż do wikipedii.

  • A o co Ty jesteś taki zatroskany? Najbardziej o to ,że ciągle przegrywacie
   wybory i liczycie, że dzięki zadymie obalicie RZĄD? Znasz genezę powstania zapisów w Konstytucji? To mówiąc waszym brukowym jezykiem w….. dalaj pod dom Millera albo Kwasniewskiego.

 3. Skoro Pani Dyrektor ma koronawirusa to czy wychodząc do protestujących nie złamała przypadkiem zasad izolacji i nie naraziła ich umyślnie na zarażenie? Może sanepid powinien to sprawdzić bo dowodów na to jest przynajmniej kilka na zdjęciach w sieci…

 4. To z pana partii premier Morawiecki mówił przed wyborami nie ma już koronawirusa – teraz tym pan próbuje walczyć ? Niech pan podziękuje ministrowi – gdyby nie jego nieprawdziwe wypowiedzi pani dyrektor biura teraz by może nie chorowała. Chorym zdrowia życzę a kłamcą więzienia.

  • Więc chcesz wylądować w więzieniu, ok. Bo premier mówił że koronawirus jest w odwrocie, kłamco. I był. “Halo, wczoraj pan mówił, że pogoda jest brzydka. Ale dzisiaj jest przecież słonecznie i rano powiedział pan, że pogoda jest ładna. No niezły z ciebie kłamca Mateuszu, szybko zmieniasz zdanie!” ~ćwierćmózgi

 5. Nigdy nie myślałem, że po tylu + PiS uda się wukurw… własny elektorat trzeba było się postarać i to bardzo PO zajeło to 8 lat PiS tylko 5 . Powstał nowy #AmatorzyZPiS na TT
  Gratuluję.

 6. Gryfów nie Warszawa, tu pan senator się nie ukryje przed ludźmi będzie musiał patrzeć im w oczy jeżeli będzie miał odwagę. Czy ktoś mu podać rękę i powie dzień dobry ??? Chyba niewielu.

 7. jest mi wstyd za moje miasto, jest mi wstyd za osoby pełniące funkcje i biorące udział w tej szopce, to miał być protest? idąc ulicą i krzycząc wulgaryzmy?! żenada! żeby była jasność, nie jestem za PIS i nie podoba mi się ten wyrok! ale to co pokazaliście na ulicy, te wyzwiska, te okrzyki, szok i niedowierzanie 🙁

 8. Panie Senatorze WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD. Może by Pan zasilił braki kadrowe skoro uważa się Pan za lekarza? Zza biurka każdy może dyrygować jak powinniśmy postępować. Nie tędy droga. Proszę wsłuchać się w głosy ludzi, a nie to co mówi i robi PIS.

  • Oj ! Edku pan doktor powinien ciebie zaadoptować w pierwszej kolejności to może jeszcze udało by się ciebie uratować od głupoty, bo inaczej całkiem stoczysz się na dno.

 9. Panie doktorze – wszystkie ręce na pokład, jak powiedział wódz. A gdzie pana ręce. Nie piszę z dużej litery, bo nie mam szacunku dla pana i pis. Zrobiliście w konia rolników, wpieracie nam, że w służbie zdrowia jest ok a teraz zabraliście wolność decyzji kobietom. TO NIE CHODZI O ABORCJĘ. To chodzi o te, ŻE MOŻNA BYŁO PODJĄĆ DECYZJĘ. Można było… Więc pisowscy krzykacze możecie sobie pisać i krytykować. Mam to gdzieś.

 10. Urszula Maga
  W niedzielę pod mój dom przyszli protestujący z wyzwiskami i wulgaryzmami pod moim adresem, myślę że powodem tak niesamowitej agresji jest fakt, że pracuję w biurze Senatora Rafała Ślusarza. Ponieważ byli bardzo wulgarni i hałaśliwi wyszłam z domu na teren mojej posesji, nie wyszłam do protestujących! Oni przekroczyli wszystkie granice! Pan z trąbką stał przy ogrodzeniu mojego domu! Wyzywał mnie od ku…
  że mam wyper… żebym zdechła itp. Zebrani na przemian skandowali wyper… , je…ć PiS. Wśród osób przybyłych pod mój dom było wielu moich bliższych i dalszych znajomych, z radnym Panem Draganem obradujemy przy jednym stole, który z szyderczym wzrokiem zbliżył się do mnie okazując pogardę, chcąc mnie przestraszyć? Pani ze stowarzyszenia, w którym razem działamy i mogłabym tak wymieniać.
  Poprosiła żeby odeszli ale nic, powiedziałam, że będę się za nich modlić i tym towarzystwo rozjuszyłam! Posypały się kolejne przekleństwa. Mój dom to moje miejsce prywatne i ma być bezpieczne, jak można mieć w sobie tyle nienawiści i zła! Na każdym kroku pokaz siły i przemocy! To przekonanie, że demokracja
  jest wówczas gdy lewactwo rządzi! To jest tolerancja w wykonaniu protestującym pod moim domem i w całym kraju!
  Mam to Pana Dragana taką uwagę aby nie kłamał, bo ja nikogo na nic nie narażam, to Pan napadł ze swoją grupą na mnie i mój dom! Przekroczyliście wszystkie granice normalności i przyzwoitości! Nit nie będzie mi narzucał swoich norm! Tak jest przeciwna zabijaniu nienarodzonych dzieci! Żadne ataki na mnie tego nie zmienią! Mam do tego prawo! Mam również prawo pracować gdzie chcę! A do Baby z jajami mam prośbę żeby sprzątać po sobie! Już kilka akcji w biurze i pod biurem Senatora Rafała Ślusarza przeżyłam-zniszczone drzwi, powylewany wosk na płytkach! Państwo sobie uzurpujecie prawo do wandalizmu a do porządków nie!
  Proszę zapalać znicze na cmentarzu i koniecznie na nienarodzone dzieci!

  • Są obszary naszej rzeczywistości ,w których PiS zachowuje się arogancko, z pogardą i wrogo do Polaków, którzy walczyli z wrogami. Kuma się z banderowcami, usunął z grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie napis o obrońcach Baligrodu przed Ukraińcami, bandytami z UPA. Wśród obrońców i poległych byli żołnierze Wojska Polskiego, wywodzący się nawet z AK. Pogarda dla żołnierzy I i II Armii Wojska Polskiego, itp. I co Pani Maga i senator Ślusarz sobie myślicie, że firmując PiS będziecie przez wszystkich hołubieni.

 11. Wczoraj pod mój dom przyszli protestujący, zwolennicy aborcji. Przybyli z wyzwiskami i wulgaryzmami pod moim adresem, myślę, że jedynym powodem tak niesamowitej agresji jest fakt, że pracuję w biurze Senatora Rafała Ślusarza. Ale jakie to małe i płytkie! Ponieważ byli bardzo wulgarni i hałaśliwi wyszłam z domu na teren mojej posesji, tylko do granic mojego ogrodzenia! Oni przekroczyli wszystkie granice! Pan z trąbką trzymając
  się ogrodzenia wyzywał mnie od ku… , że mam wyper…. żebym zdechła i tak by można długo… Zebrani na przemian skandowali wyper… i niech żyje wolność i swoboda! Wśród osób było wielu moich dalszych i bliższych znajomych, z radnym Panem Draganem obradujemy przy jednym stole, a który z szyderczym wzrokiem zbliżył się do mnie okazując pogardę, chciał mnie przestraszyć? Pani ze stowarzyszenia, w którym razem działamy! Mogłabym długo wymieniać ale czy zmieni się to ,że uczestniczyli w agresywnym ataku? Prosiłam żeby przestali, nic z tego posypały się kolejne przekleństwa. Mój dom to moje miejsce prywatne i ma być bezpieczne, jak można mieć w sobie tyle nienawiści i zła? Żadnej refleksji żadnego zahamowania!
  Przecież widziałam tam też ludzi inteligentnych, jak mogli dać się poprowadzić organizatorce, wodzirejowi, znamy ich doskonale! Nic tylko przemoc i pokaz siły i agresji. To przekonanie, że demokracja jest wówczas gdy ich poglądy będą narzucane przemocą i chamstwem! Do Pana Dragana mam uwagę, żeby nie kłamał, ja nikogo nie narażałam, przebywałam na swojej posesji, to Pan napadł ze swoją grupą na mnie i mój dom. Przekroczyliście wszystkie granice normalności i przyzwoitości! Nikt nie będzie mi narzucał sowich norm! Tak jestem przeciwna zabijaniu a zwłaszcza nienarodzonych dzieci! Żadne ataki na mnie tego nie zmienią. Mam to tego prawo! Mam również prawo pracować gdzie chcę! A do baby z jajami-proszę posprzątać po sobie, nie tylko brudzić! Już kilka akcji w biurze i pod biurem Senatora Rafała Ślusarza przeżyła-zniszczone drzwi, powylewany wosk na płytkach! Uzurpujecie sobie prawa do wandalizmu, do porządków już nie! Niech Pani zapala i pilnuje zniczy na cmentarzu zwłaszcza za nienarodzone dzieci!

  • Nie dyskutuje się z ludźmi którzy przez 5 lat nie wykorzystali ani jednej poprawki opozycji, z wami trzeba jak z Łukaszenką, a pani bezpośrednio czy pośrednio reprezentuje tych ludzi. Na czarnej karcie historii będziecie zapisani

  • Chciałabym tylko zaznaczyć, że Pan Dragan nie miał nic wspólnego z organizacją protestu a jego obecność na nim miała na celu tylko jego udokumentowanie. Nie znam bardziej pokojowego człowieka, bez pozdrowień 🙂

  • Pani Urszulo, z całym szacunkiem do Pani ale czy naprawdę uważa Pani że kobiety powinny rodzić uszkodzone płody które nie mają szans na przeżycie ? Po co narażać zdrowie psychiczne oraz życie tych kobiet ? Zamiast cieszyć się macierzyństwem będę wybierały trumnę. Jeśli już dziecko przeżyje nie każda kobieta będzie w stanie wychować takie dziecko. Więc co później? Życie dorosłego już człowieka w domach pomocy o ile można nazwać to życiem a nie wegetacja. Państwo da 2 pampersy na dobę i tak będzie wegetować patrząc w okno. Jeśli już ktoś zdecyduje się wychować takie dziecko – szacunek ale co później po śmierci rodziców co się stanie z tym dorosłym człowiekiem ? Każdy ma sumienie więc niech każdy decyduje za siebie

 12. Komentarz Pani Urszuli ma poziom, ten marsz go absolutnie nie miał. Patologia plus dzieci. Jak można zabierać malutkie dzieci na marsz pod takim hasłem przewodnim? Cóż dzieci wyrosna na podobnych inteligentnych działaczy. Wasz “wódz” was określił. Pani Ulu, Doktorze współczuję i dużo sił w codzienności wśród takiej dziczy. A uczestnicy zapewne niebawem staną w kolejkach na wymazy. Ale kto zabroni szukać sobie problemów.

 13. Pani Urszulo, sytuacja z pewnością była dynamiczna i mogła pani nie dostrzec pewnych rzeczy. Dokumentowałem wydarzenie, ponieważ jestem fotografem, zajmuję się również redagowaniem tekstów do gazet. Podobnie robiłem pod Pani domem. Wykonałem zdjęcie Pani rozmowy z panem ubranym na czerwono. Szyderczy uśmiech stanowi Pani interpretację, głęboko udało się pani spojrzeć pod moją maskę na twarzy gdy robiłem zdjęcia… A może zobaczyła pani co chciała? Z tego co wiem w internecie są zapisy wideo – może Pani odtworzyć i być może widać tam, że wykonuję fotografie.

  Oczywiście w całej sytuacji jestem po stronie kobiet i uważam je za bardzo mądre, to one powinny mieć możliwość decydowania o aborcji eugenicznej, a to co robi rząd rękami TK jest dla mnie czystym barbarzyństwem.
  Zarzuca mi Pani kłamstwo, więc proszę teraz je w jakiś sposób udowodnić, ponieważ nie wypowiadałem się publicznie w żaden sposób na temat sytuacji pod Pani domem?

  Nie byłem organizatorem protestu, nie znałem trasy przemarszu, a to co pani pisze jest po prostu manipulacją i to dość przykrą, bo rzeczywiście siedźmy często przy jednym stole w trakcie obrad Rady Miejskiej. Nadinterpretacja rzeczywistości pani Ulu, a winni siedzą w Warszawie. Pozdrawiam

   • “Mam to Pana Dragana taką uwagę aby nie kłamał, bo ja nikogo na nic nie narażam, to Pan napadł ze swoją grupą na mnie i mój dom!”

    Nadal nie wiem o jakie kłamstwo chodzi i o jaką “moją grupę”, ale podejrzewam, że się nie dowiem. Zdrówka życzę pani Urszuli, a ta sprawa może rządzącym przypomni, że mają zwierzchnika, w postaci obywateli Polski.

 14. Pani ma prawo być przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Ale tylko swoich. Każdy człowiek ma sumienie. Nie można nikomu niczego narzucać. Nie można decydować za innych ludzi. Nie jestem zwolennikiem aborcji, ale nie mam zamiaru narzucać swoich racji innym.
  Jeżeli jednak ktoś chce mówić innym, jak mają żyć, jest osobą publiczną to musi się liczyć z tym, że nie wszyscy będą z tego faktu zadowoleni i mogą postąpić wlasnie w ten sposób. Więc albo albo.
  Poza tym wystarczyło nie wychodzić z domu, tak jak Pan senator.

 15. Rozumiem sam protest i popieram go, ale napadanie ludzi w ich domach już nie. Wiekszosc ludzi z Gryfowa chyba wie ze ta Pani ma w domu chore dziecko, czy ktoras z Pan z inteligentnymi haslami na ustach pomyslala o tym dziecku, jak moze sie czuc gdy 500 osob krzyczy pod jej domem ze ma wypier***? Moze Panie z poczatku grupy wziely by pod swoj dom taka grupe i chcialy by zobaczyc czy ich dzieci czuja sie bezpieczne? Kobiety powinny walczyc o swoje prawa, ale czy w rytmie disco polo i haslem przewodnim “wypier***?? No nie wiem… pomijajac wszystko, ta Pani chyba nie brala udzialu w glosowaniu w Trybunale Konstytucyjnym??? Chcecie ja szkalowac bo jest z Pisu?? W Gryfowie jeszcze ich troche jest, bedziecie zastraszac i napadac w domach wszystkich? Ja nie godze sie na przemoc wobec drugiego czlowieka! Drogie Panie! Jestem z Wami, ale nie w tym stylu…

  • Do M – osoby publiczne zostały przez większość wybrane i realizują wasze postulaty , nie swoje. Nie podoba się to mniejszości , to pokażcie co potraficie dobrego zrobić,aby Polakom lepiej się żyło. Bo do tej pory to tylko wrzaski i wandalizm.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here