Jest kasa na laptopy, komputery stacjonarne i dostęp do internetu

0
491
KPRM

Laptopy, komputery stacjonarne, dostęp do internetu i niezbędne akcesoria – taki sprzęt dla uczniów będą mogli kupić samorządowcy. Jednak wpierw muszą złożyć wniosek do uruchomionego w dniu wczorajszym rządowego programu.

 

Jak wynika z opublikowanej kilka dni temu najnowszej edycji badania NASK – Nastolatki 3.0 – w czasie pandemicznych ograniczeń stacjonarnego trybu nauki uczniowie brali udział w zdalnych lekcjach, przede wszystkim wykorzystując laptopy (66,6%) oraz smartfony (58,0%). Prawie co trzeci rodzic twierdzi, że w trakcie pandemii musiał kupić dodatkowy laptop (31,8%). 11,5% badanych rodziców jako najczęściej spotykany problem podczas nauki online wskazało brak odpowiedniego sprzętu (komputera/ laptopa/ tableta).

Budżet finansowanego z Funduszy Europejskich działania to 80 milionów złotych. Z pomocy skorzystają mieszkańcy 880 gmin, na terenie których działały PGR. Sprzęt trafi do około 20 tysięcy dzieci. Właśnie ruszył nabór wniosków w programie wsparcia dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów. Potrwa do 5 listopada. Procedura naboru jest prosta i w pełni elektroniczna.

– W ramach projektu będziemy finansować zakup sprzętu oraz dwuletni dostęp do internetu. Na każdy zestaw – komputer i internet – przeznaczymy do 3,5 tys. złotych – mówi minister Janusz Cieszyński.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here