Jeśli tego nie zrobisz stracisz dostęp do konta na Facebooku

2
2864

Wraz z początkiem grudnia części polskich użytkowników Facebooka po wejściu na serwis zaczął się wyświetlać ważny komunikat. Jego zignorowanie będzie brzemienne w skutkach.

 

Portal Marka Zuckerberga nie po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni zaskakuje użytkowników. Tym razem wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa i daje dwa wyjścia;

  • albo je zaakceptujemy,
  • albo stracimy dostęp do konta!

Od 1 grudnia użytkownicy portalu społecznościowego otrzymują komunikat następującej treści:

„Twoje konto może być potencjalnie odwiedzane przez znacznie większą liczbę osób, dlatego wymagamy silniejszych zabezpieczeń. Facebook Protect to zaawansowany program zabezpieczeń, który ułatwi ochronę kont takich jak Twoje.

Włącz funkcję Facebook Protect do 30 grudnia 2021. Po tym terminie utracisz dostęp do swojego konta na Facebooku, dopóki jej nie włączysz.”

To nie jest żart, ani atak hakerów, a wręcz przeciwnie zabezpieczenie przed takimi atakami. Facebook Protect to zaawansowany program zabezpieczeń dla kont zdecydowanie bardziej narażonych na ataki hakerskie od reszty. Ma on ułatwić ochronę takich kont. Jeśli prowadzisz profile publiczne, śledzone przez sporą grupę odbiorców – otrzymasz powiadomienie wymagające włączenia tej właśnie usługi.

„Uwierzytelnianie dwuskładnikowe – zwłaszcza z wykorzystaniem aplikacji uwierzytelniających innych podmiotów – znacznie poprawia bezpieczeństwo kont internetowych. Ta przydatna funkcja była dotychczas niedostatecznie wykorzystywana w Internecie, nawet przez osoby szczególnie narażone na ataki hakerów” – tłumaczy Facebook – Staraliśmy się, aby rejestracja w programie Facebook Protect i korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego były możliwie bezproblemowe, zapewniając lepsze wrażenia użytkownika i pomoc. – dodają programiści i zapewniają, że dotychczasowe wyniki są zachęcające: na wczesnym etapie testów uproszczenie procedury rejestracji, poprawa obsługi klienta i wymóg korzystania z Facebook Protect sprawiły, że ponad 90% członków tych grup przystąpiło do programu w ciągu miesiąca.

Jak się zarejestrować?

Osoby, które mogą kwalifikować się do programu Facebook Protect, zobaczą na Facebooku monity o zapoznanie się z programem i zarejestrowanie się. Jeśli nie otrzymasz takiego powiadomienia, to oznacza, iż Facebooku uznał, że nie kwalifikujesz się do rejestracji i nie musisz nic robić.

Mark Zuckerberg zapewnia, iż w 2022 roku jego firma planuje kontynuować rozszerzenie dostępności tego programu na całym świecie i objęcie tymi zabezpieczeniami jeszcze większej grupy użytkowników.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here