Jechali do nas 6 dni. Sześć osób z psem starym samochodem

3
2428
fot.: Kościół Chrześcijan Baptystów Zbór w Lwówku Śląskim

„Wszyscy upchnięci w tym samochodzie – jechali do nas przez 6 dni z miasta Zaporoże na Ukrainie. Słuchając ich historii – łzy same cisnęły się do oczu.”

 

Tuż po napaści Rosji na Ukrainę, pomoc uchodźcom zadeklarował Kościół Chrześcijan Baptystów Zbór w Lwówku Śląskim, który na swoim profilu społecznościowym poinformował, że wychodząc naprzeciw dzisiejszym potrzebom organizuje noclegi dla rodzin z Ukrainy.

„Szykujemy apartamenty, pokoje i miejsca noclegowe, w których ugościmy uchodźców z Ukrainy. Naszym całym sercem, naszymi modlitwami i działaniem pragniemy wesprzeć naród Ukraiński. Jeżeli chcecie nam w tym pomóc skontaktujcie się z nami. Błogosławimy i modlimy się o naród Ukraiński!” – napisali.

Po tej deklaracji w zborze pełną parą ruszyły przygotowania miejsc noclegowych. „Sprzątamy – składamy łóżka, zwozimy meble – kompletujemy wyposażenie. Wszystko po to aby nasi goście czuli się u nas jak najlepiej. Dziękujemy bardzo za waszą pomoc – za każde ręce i serca – które wspólnie razem dokładają się do tego dzieła. Niech Bogu będzie chwała w tym wszystkim. Niech Jego Duch działa w sercach tych, którzy teraz tak cierpią – niech ich pociesza, uzdrawia i daje siły.” – poinformowali.

Wczoraj dotarła do nich pierwsza z rodzin. Przyjechali w sześć osób z psem starym samochodem marki Lada. To małżeństwo z czwórką dzieci: 4- letnią dziewczynką, 13- letnimi chłopcami, bliźniakami, 14- latką i psem Labradorem.

„Wszyscy upchnięci w tym samochodzie – jechali do nas przez 6 dni z miasta Zaporoże na Ukrainie. Słuchając ich historii – łzy same cisnęły się do oczu. Dzięki Bogu za to, że u nas mogą odnaleźć oazę spokoju. W tej chwili odpoczywają i nabierają sił po 6 dniach spędzonych w samochodzie.”poinformowali na swoim profilu.

3 KOMENTARZE

  1. Jeżeli będziesz przewozić więcej osób, otrzymasz mandat w wysokości 300 zł i 1 punkt karny za każdą nadmiarową osobę (maksymalnie 3000 zł i 10 punktów karnych). Dodatkowo stracisz prawo jazdy na 3 miesiące, jeśli będziesz przewozić minimum trzech nadmiarowych pasażerów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here