Jechali autostradą A4 ponad 200 km/h

3
1283

Wczoraj policjanci z legnickiej drogówki na autostradzie A4 zatrzymali trzech kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Rekordzista jechał 210 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 110 km/h, lecz pozostali niewiele mu ustępowali. Policjanci przypominają, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego niesie za sobą poważne konsekwencje. W tych przypadkach na szczęście skończyło się to tylko mandatami w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

 

 

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy patrolowali autostradę A4 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W trakcie nadzoru nad legnickim odcinkiem drogi, policjanci zatrzymali do kontroli kilka pojazdów, które przemieszczały się znacznie powyżej dopuszczalnej prędkość.

Rekordzistami okazali się być kierowcy, którzy na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 110 km/h poruszali się swoimi samochodami ponad 200 km/h. Największą prędkość osiągnął 26-letni kierowca BMW, bo aż 210 km/h. Kierujący Mercedesem 46-latek, niewiele mu ustępując, rozpędził swój pojazd do 209 km/h. Trzecie miejsce na podium w tych niechlubnych zawodach zajął poruszający się z prędkością 205 km/h 32-letni mężczyzna w Skodzie.

Powstaje odcinkowy pomiar prędkości na A4

 

Na nieodpowiedzialnych mężczyzn policjanci nałożyli mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a do ich kont dodano 15 punktów karnych. Kierowcy swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyli zwykłym pośpiechem.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu.

-/Źródło: KMP w Legnicy/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here