Jechał do Zgorzelca. Najbliższe 2 lata może spędzić w więzieniu.

0
6496

Najbliższe dwa lata w więzieniu może spędzić 38-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który wczoraj wybrał się na wycieczkę do Zgorzelca.

 

 

38- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego wybrał się w dniu wczorajszym na przejażdżkę samochodem. Jechał w kierunku Zgorzelca. Tuż za Lubaniem trafił na patrol policji, który wyposażony w przenośne urządzenia prowadził badania stanu trzeźwości kierowców. Jak podkreśla policja cel takich kontroli jest zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

„Niestety wśród 803 skontrolowanych kierowców znalazł się jeden, który prowadził pojazd mając w organizmie 0,76 promila alkoholu. 38-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego został zatrzymany w Pisarzowicach. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.” – tłumaczy asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

 

 

Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Ważniejsze jest jednak to, że właśnie przez nietrzeźwych kierowców wciąż na polskich drogach nadal giną ludzie. Należy więc zawsze pamiętać o tym, aby podjąć właściwe działania, gdy tylko mamy podejrzenia, że ktoś pił alkohol i chce prowadzić samochód. Uniemożliwiając mu jazdę, możemy nie tylko uratować jego życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here