Jechał 108 przez Rakowice Wielkie

2
2100

Lwóweccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego 14 lipca po godzinie 21 zatrzymali kierowcę, który w Rakowicach Wielkich w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 108 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali wniosek o cofnięcie uprawnień na okres 3 miesięcy.

 

Policjanci ruchu drogowego z Lwówka Śląskiego pełniący służbę na drogach powiatu lwóweckiego w miejscowości Rakowice Wielkie, zatrzymali samochód jadący z prędkością 108 km/h. Kierowca został ukarany mandatem, 10 punktami karnymi oraz zatrzymano jego prawo jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób.

 

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here