Jakim typem inwestora nieruchomości jesteś

0
330
Jakim typem inwestora nieruchomości jesteś

Rynki nieruchomości są niezwykle skomplikowane. Zrozumienie rynku nieruchomości musi opierać się na zrozumieniu jego uczestników i ich motywów.

 

 

Motyw inwestycyjny

Najważniejszą cechą, na podstawie której możemy rozróżnić inwestorów w nieruchomości, jest ich motyw. Wszyscy inwestorzy kupują nieruchomości. Jednak nie wszyscy robią to z tych samych powodów.

Spekulanci

Są to ci inwestorzy, którzy w ogóle nie powinni być nazywani “inwestorami”. Nadają oni złą nazwę inwestowaniu w nieruchomości. Są to ludzie, którzy twierdzą, że zarobili milion złotych w ciągu 4 lat bez żadnych własnych inwestycji, po prostu przerzucając nieruchomości. Prawda jest taka, że takich wyników prawie nigdy się nie osiąga. Inwestowanie w nieruchomości to stara szkoła inwestowania, która opłaca się tylko w dłuższej perspektywie. Ta kategoria inwestorów była trudna do znalezienia jeszcze kilka lat temu. Jednak ostatnio stali się oni znacznie bardziej powszechni.

Inwestorzy ostateczni

Jest to najczęstsza kategoria inwestorów. Zazwyczaj ludzie, którzy kupują nieruchomości, kupują swoje własne domy. Mają zamiar pozostać w tym domu przez dziesiątki lat. To zmienia ich spojrzenie na inwestycję. Osoby te nie traktują nieruchomości jako decyzji finansowej. Traktują je jako wybór stylu życia. Zapotrzebowanie na tego typu inwestorów można przewidzieć na podstawie tego, gdzie obecnie znajduje się ich miejsce pracy lub gdzie będzie się ono znajdować w najbliższej przyszłości.

Inwestorzy długoterminowi

Na koniec mamy długoterminowych inwestorów w nieruchomości. Inwestują w rynek nieruchomości, żeby zarabiać pieniądze. Jednak ich decyzje nie są krótkoterminowe. Rozumieją, że nieruchomości to niepłynne aktywa, których wartość rośnie przez wiele lat. W branży inwestycji w nieruchomości działa też wiele korporacji.

Stopień kontroli

Kategoria inwestorów długoterminowych może być podzielona na dwie kolejne kategorie. Kategorie te wyróżnia się na podstawie stopnia kontroli, jaką sprawują nad daną nieruchomością. Niektórzy inwestorzy długoterminowi wolą sami zarządzać nieruchomością. Są też inni inwestorzy długoterminowi, którzy posiadają prawo własności do nieruchomości. Nie interesują się jednak zarządzaniem jej codziennymi sprawami. Odnośnie nieruchomości warto odwiedzić portal www.ogloszenia24m.pl

W tym celu zatrudniają pracowników lub wynajmują profesjonalne firmy zarządzające nieruchomościami. Ponieważ nie odgrywają żadnej roli w utrzymaniu nieruchomości, nazywa się ich inwestorami pasywnymi. Zapewniają jedynie przepływ gotówki na finansowanie nieruchomości i podejmują bardzo niewiele (jeśli w ogóle) decyzji dotyczących jej zarządzania.

-/materiał partnera/-mm

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here