Jak zostać dobrym fryzjerem?

0
151
fot.: Pracuj.pl

Doświadczeni fryzjerzy nie narzekają na brak zainteresowania ze strony klientów. Ten zawód cieszy się coraz większą popularnością na rynku pracy, czego dowodem jest rosnąca ilość renomowanych zakładów fryzjerskich.

 

Kto może zostać fryzjerem?

 

Obecnie właściciele punktów usług fryzjerskich jasno określają swoje wymagania i kierują ogłoszenia do absolwentów szkół zawodowych lub technikum fryzjerskiego. W tym zawodzie bardzo ważna jest sprawność fizyczna. Jeśli ktoś nie czuje się dobrze w pozycji stojącej, na pewno nie sprosta podstawowym obowiązkom. Istotna jest również bardzo dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz zdolności manualne. Znamienną cechą fryzjera musi być także zmysł estetyczny, co pozwoli mu trafnie dopasowywać fryzurę do kształtu twarzy, rysów i typu urody klienta. Na pewno to nie zawód dla osób, które mają trudności w swobodnym komunikowaniu się z drugim człowiekiem. Praca fryzjera sprowadza się do rozmów z klientami, aby na ich podstawie dowiedzieć się, jakie mają oczekiwania względem preferowanego uczesania.

 

Czym może zajmować się fryzjer?

 

Dobry fryzjer powinien regularnie śledzić najnowsze trendy w uczesaniach, korzystając z branżowej prasy oraz wiadomości dostępnych online. Jego obowiązki zawodowe nie mogą ograniczać się wyłącznie do strzyżenia, czesania czy farbowania włosów. Doświadczony fryzjer powinien także specjalizować się w goleniu zarostu lub w stylizowaniu brody, pełniąc jednocześnie rolę profesjonalnego barbera. W tym zawodzie bardzo ważna będzie dokładność oraz umiejętność dostosowania konkretnych kosmetyków do potrzeb klienta. Fryzjer powinien również świetnie orientować się w pielęgnacji włosów, aby w razie potrzeby doradzić zastosowanie specjalnych specyfików. Doświadczony profesjonalista musi także świetnie orientować się w nowościach kosmetycznych z uwzględnieniem szamponów, farb, lakierów i odżywek do włosów.

 

“A.S.” Pracuj.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here