Jak zostać dobrym dekoratorem wnętrz?

0
89
Pracuj.pl

Zawód dekoratora wnętrz cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ Polacy przywiązują coraz większą wagę do aranżacji mieszkania. Warto zdecydować się na tę ścieżkę zawodową, pamiętając, że talent powinien iść w parze z umiejętnościami.

 

Jakie wykształcenie powinien posiadać dekorator wnętrz?

 

W tym zawodzie najistotniejszy jest talent, który decyduje o popularności wśród potencjalnych zleceniodawców. Nie można jednak zapominać o kierunkowym wykształceniu. W dzisiejszych czasach wiele szkół średnich i policealnych specjalizuje się w kształceniu przyszłych projektantów i dekoratorów wnętrz. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na studia na Akademii Sztuk Pięknych. Można także ukończyć kurs przygotowujący do pracy w tym zawodzie. Posiadanie dokumentu poświadczającego kierunkowe wykształcenie nie jest konieczne, ale wielu zawodowych dekoratorów wnętrz podkreśla, że zdobyta wiedza teoretyczna bardzo przydaje się w praktyce.

 

O czym musi pamiętać dobry dekorator wnętrz?

 

Praca w tym zawodzie wiąże się z kreatywnością i posiadaniem doskonałej wyobraźni przestrzennej. Doświadczony dekorator wnętrz powinien wiedzieć, jakie rozwiązania aranżacyjne sprawdzą się w danej nieruchomości – mając na uwadze specyfikę architektoniczną wnętrza. Ważne jest także, aby był osobą komunikatywną i potrafił przekonać klienta do opracowanej aranżacji. Dobry dekorator wnętrz musi pamiętać, by wykonywać swoje obowiązki zawodowe z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań zleceniodawcy. Powinien dostosować się między innymi do jego preferencji kolorystycznych. Wielu klientów zatrudnia dekoratora wnętrz, żeby odmienił ich mieszkanie w konkretnym stylu.

 

Warto podkreślić, że dekorator wnętrz ma obowiązek stałego doskonalenia się w zawodzie. Musi pamiętać o regularnym śledzeniu najnowszych trendów z zakresu aranżacji mieszkania. W tym celu może postawić na:

  • prasę branżową,
  • tematyczne portale internetowe,
  • programy telewizyjne,
  • wiadomości uzyskane na tematycznych kursach i szkoleniach.

 

Pomysłowi dekoratorzy wnętrz nie mają problemów ze znalezieniem nowych klientów, co przekłada się na satysfakcjonujące zarobki.

 

“A.S.” Pracuj.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here