Jak zostać dobrym dekoratorem wnętrz?

0
131
Pracuj.pl

Zawód dekoratora wnętrz cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ Polacy przywiązują coraz większą wagę do aranżacji mieszkania. Warto zdecydować się na tę ścieżkę zawodową, pamiętając, że talent powinien iść w parze z umiejętnościami.

 

Jakie wykształcenie powinien posiadać dekorator wnętrz?

 

W tym zawodzie najistotniejszy jest talent, który decyduje o popularności wśród potencjalnych zleceniodawców. Nie można jednak zapominać o kierunkowym wykształceniu. W dzisiejszych czasach wiele szkół średnich i policealnych specjalizuje się w kształceniu przyszłych projektantów i dekoratorów wnętrz. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na studia na Akademii Sztuk Pięknych. Można także ukończyć kurs przygotowujący do pracy w tym zawodzie. Posiadanie dokumentu poświadczającego kierunkowe wykształcenie nie jest konieczne, ale wielu zawodowych dekoratorów wnętrz podkreśla, że zdobyta wiedza teoretyczna bardzo przydaje się w praktyce.

 

O czym musi pamiętać dobry dekorator wnętrz?

 

Praca w tym zawodzie wiąże się z kreatywnością i posiadaniem doskonałej wyobraźni przestrzennej. Doświadczony dekorator wnętrz powinien wiedzieć, jakie rozwiązania aranżacyjne sprawdzą się w danej nieruchomości – mając na uwadze specyfikę architektoniczną wnętrza. Ważne jest także, aby był osobą komunikatywną i potrafił przekonać klienta do opracowanej aranżacji. Dobry dekorator wnętrz musi pamiętać, by wykonywać swoje obowiązki zawodowe z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań zleceniodawcy. Powinien dostosować się między innymi do jego preferencji kolorystycznych. Wielu klientów zatrudnia dekoratora wnętrz, żeby odmienił ich mieszkanie w konkretnym stylu.

 

Warto podkreślić, że dekorator wnętrz ma obowiązek stałego doskonalenia się w zawodzie. Musi pamiętać o regularnym śledzeniu najnowszych trendów z zakresu aranżacji mieszkania. W tym celu może postawić na:

  • prasę branżową,
  • tematyczne portale internetowe,
  • programy telewizyjne,
  • wiadomości uzyskane na tematycznych kursach i szkoleniach.

 

Pomysłowi dekoratorzy wnętrz nie mają problemów ze znalezieniem nowych klientów, co przekłada się na satysfakcjonujące zarobki.

 

“A.S.” Pracuj.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here