Jak w wyborach do PE głosowali mieszkańcy powiatu lwóweckiego?

30
1891

W kraju wygrała Koalicja Obywatelska, przed PiS i Konfederacją. Za to w niektórych gminach powiatu lwóweckiego zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość.

 

Państwowa Komisja Wyborcza podliczyła już głosy ze wszystkich okręgów wyborczych. Największe poparcie zdobyła Koalicja Obywatelska 37,06 proc. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 36,16 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja – 12,08 proc. Poza podium Trzecia Droga z poparciem 6,91 proc., Lewica na którą zagłosowało 6,3 wyborców.

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła 40,65 proc. W roku 2019 wyniosła frekwencja wynosiła 45,68 proc.; w 2014 – 23,83 proc.; zaś w 2009 – 24,53 proc. A w pierwszych wyborach do PE, które odbyły się w 2004 roku, frekwencja wyniosła 20,87 proc.

Wyniki wyborów w województwie dolnośląskim

Podobnie jak na arenie krajowej, tak i w naszym województwie wygrała Koalicja Obywatelska, jednak tu przewaga partii Donalda Tuska nad PiS-em jest niemal dziesięcioprocentowa.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 40,77%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 31,50%
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 11,70%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 9,67%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 4,88%

Wyniki wyborów w powiecie lwóweckim

W powiecie lwóweckim triumfują zwolennicy Koalicji Obywatelskiej, która zwyciężyła nad partią Jarosława Kaczyńskiego, aczkolwiek wygrana nie tu zbyt wielka.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 4 068 głosów – 36,75% poparcia
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 3 945 głosów – 35,64% poparcia
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 1 299 głosów – 11,74% poparcia
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 877 głosów – 7,92% poparcia
Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni głosów – Polskie Stronnictwo Ludowe – 663 głosy – 5,99% poparcia

Wyniki wyborów w gminie Lwówek Śląski

Największy sukces Koalicja Obywatelska odnotowała w gminie Lwówek Śląski, gdzie przewaga nad PiS wyniosła niemal cztery procent.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 1 654 głosy – 38,32% poparcia
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 1 484 głosy – 34,38% poparcia
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 516 głosów – 11,96% poparcia
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 322 głosy – 7,46% poparcia
Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 256 głosów – 5,93% poparcia

Wyniki wyborów w gminie Gryfów Śląski

Również w gminie Gryfów Śląski zwyciężyła partia Donalda Tuska. Co ciekawe, to Gryfów Śląski jest jedną z tych gmin, gdzie na podium znalazła się Lewica.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 802 głosy – 36,18%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 762 głosy – 34,37%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 248 głosów – 11,19%
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 242 głosy – 10,92%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 124 głosy – 5,59%

Wyniki wyborów w gminie Lubomierz

Mieszkańcy gminy Lubomierz częściej głos oddawali na Prawo i Sprawiedliwość, niż na Koalicję Obywatelską, która w tej gminie przegrała.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 542 głosy – 38,01%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 492 głosy – 34,50%
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 192 głosy – 13,46%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 86 głosów – 6,03%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 82 głosy – 5,75%

Wyniki wyborów w gminie Wleń

Podobnie jak w gminie Lubomierz tak i w gminie Wleń większość mieszkańców głosowała na partie Jarosława Kaczyńskiego.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 418 głosów – 37,86%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 377 głosów – 34,15%
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 120 głosów – 10,87%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 87 głosów – 7,88%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 80 głosów – 7,25%

Wyniki wyborów w gminie Mirsk

W gminie Mirsk podobnie jak w naszym powiecie, województwie oraz w kraju na pierwszym miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 743 głosy – 37,04%
Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość – 739 głosów – 36,84%
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość – 229 głosów – 11,42%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 134 głosy – 6,68%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 121 głosów – 6,03%

Mieszkańcy powiatu lwóweckiego najchętniej głos oddawali na

Bogdana Zdrojewskiego (KO) – 3.312 głosy
Annę Zalewską (PiS) – 1 412 głosy
Michała Dworczyka (PiS) – 1056 głosów
Beatę Kempę (PiS) – 946 głosów
Stanisława Tyszkę (Konfederacja) – 813 głosów
Krzysztofa Śmieszka (Lewica) – 542 głosy

30 KOMENTARZE

  • Szczególnie ci co dreptają do kościoła i głosują na Tuska co walczy z kościołem,wstyd i jeszcze raz wstyd w tym Lubomierzu ,tego nieda się ukryć ,za małe miasteczko,wstyd.

 1. W Lubomierzu władzę sprawuje PiS. Choć burmistrz stara się to ukryć, uważam, że był wspierany przez PiS zarówno w kampanii, jak i teraz, co widać po składzie jego otoczenia, w tym zastępcy. Warto zauważyć, że w okręgu nr 1, obejmującym miasteczko Lubomierz, PiS przegrał. Wynik poprawiły jednak głosy z okolicznych wiosek. Chociaż niektórym może się to nie spodobać, faktem jest, że im bardziej zaściankowe środowisko, tym większe poparcie dla PiS. Nawet były Senator Krzysztof Mróz, który wielokrotnie uczestniczył w uroczystościach w Lubomierzu, takich jak Żołnierze Wyklęci, Festiwal czy koncerty w kościele, zyskał tylko kilka głosów – można je policzyć na palcach jednej ręki. Czyli całą rodzina C, ewentualnie jacyś znajomi. Na wioskach jednak, mimo że go osobiście nie znają, widzieli jego plakaty i to wystarczyło, by głosować na PiS. Demokracja bywa bardzo niesprawiedliwa.

  • Jak rządziliście trzeba było na uroczystości se Tuska zaprosić,plakat wywiesić, tylko wstyd wam pokazać zakim jesteście, wstydzicie się swojego wodza? taka jest prawda. A władzę kto sprawował Burmistrz PO, niby bezpartyjny.

  • Ciekawe rozważania. Nowy burmistrz akurat nie nalezy do rzadmej partii, sympatię zyskał prawicy (w tym PIS) bo przerwal łańcuszek rzadzacych z PO w Lubomierzu . Jeżeli chodzi o rodzinę C to głosowała na poprzedniego burmistrza bo bała się o stołki. Nie dziel spoleczenstwo na glupich i glupszych. Nie tylko w miastach zyja wyksztalceni i kulturalni ludzie. Na listach PIS było wielu wartościowych ludzi i było z czego wybierać. Plakaty i reklamy dzialaja na wszystkich. A demokracja to prawo do wyboru, wolnego wyboru.

    • Ale ktoś nie może pogodzić . Drodzy anonimowi pamiętajcie ,że nie jesteście tutaj anonimowi ! Szybko można to sprawdzić . Kibicuje bardzo mocno tej gminie . Przyjadę odwiedzić na pewno nie długo . A jeżeli będzie potrzeba sprawdzić kto taki mocny jest anonimowo służę pomocą

  • Żenada jest wywalanie komentarzy z jakąś rodzina w tle. Poza tym każdy ma prawo głosować na kogo chce. Dalej dzielcie ludzi na partyjnych, a niczego w tej gminie dalej nie będzie. Kiedyś patrzyło się na osiągnięcia a teraz na upodobania polityczne. Chory kraj, chorzy ludzie. Nie ma jednej słusznej partii jak próbujecie nam wmawiać.

  • Z tego co mi wiadomo nikt nie stał ze mną przy urnie jak głosowałam‍♀️Chyba , że o czymś nie wiem .Dlatego proszę już przestań wypisywać na temat mojej rodziny bzdury, bo nie jesteście tutaj anonimowi pamiętajcie o tym ,że można szybko to sprawdzić . Pozdrawiam nudnych ludzi

 2. Brawo Gmina Lubomierz. Niech sobie mówią, że zaścianek. Jest demokracja i takie mamy prawo. Tacy zacofani jak duża część Europy co poszła za prawicą. Właśnie teraz jest w Lubomierzu normalnie. Odcięto macki platformy w urzędzie i odrazu słychać wycie.

 3. A Radny Powiatu z Pławnej reprezentant Lubomierza jaki to PSL ,i on za rolnikami gdzie Tusk z rolnikami niechce rozmawiać i ich pałuje na demonstacjach ?, a on PO wspiera i głosuje za nimi ,nie takiego radnego rolnicy chcieli w naszej gminie ,porażka, nasz radny wspiera rząd Tuska jak tygrysek kosiniak.

 4. Rolniku a skąd masz takie informacje że on wspiera PO. A co miał głosować za partią kaczora z PIS który promował zielony ład. Może w ogóle nie był na wyborach tylko pracował w polu.

 5. A gdzie rolniku byłeś jak PiS wprowadzał zielony ład. Jakoś wtedy Ci to nie przeszkadzało. Teraz rząd Tuska wprowadził wiele odstępstw których nie musisz realizować. Dalej źle. A ty wróżka jesteś, że wiesz jak głosował. Czy może jesteś sygnalistą i podglądałeś jak głosował.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here