Jak czytać oferty pracy w opiece w Niemczech?

0
306
fot. Strefaopiekunki.pl

Niemal codziennie w Internecie pojawiają się nowe oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Nie wszystkie są jednak warte uwagi. Jakich informacji w nich szukać, żeby być pewnym, że na daną ofertę pracy dla opiekunki śmiało można odpowiedzieć? Przekonaj się, co wyróżnia wiarygodne i opłacalne ogłoszenia.

 

 

Dobra agencja oferująca pracę w opiece zapewnia świadczenia

Co decyduje o wyborze oferty pracy dla opiekunki w Niemczech? Zwykle jest to atrakcyjne wynagrodzenie. Ale nie powinno być ono jedynym wyznacznikiem dobrego ogłoszenia. Sprawdzona agencja, oprócz rozsądnej pensji, zapewnia także konkretne korzyści. Są to chociażby:

 • składki ZUS – dostępne dla każdego i regularnie opłacane,
 • bezpłatny przejazd na miejsce zlecenia i z powrotem,
 • darmowe zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego,
 • pomoc i wsparcie koordynatora na każdym etapie zlecenia,
 • możliwości rozwoju dla opiekunów – kursy języka niemieckiego, szkolenia praktyczne z zakresu opieki nad osobami starszymi,
 • atrakcyjne premie i dodatki,
 • szczegółowe informacje o danej szteli i o udogodnieniach (TV, dostęp do internetu, i inne).

Zachowaj szczególną ostrożność, czytając oferty pracy do opieki w Niemczech – zwłaszcza te, które nie posiadają dokładnego opisu. Istnieje ryzyko, że dana firma nie daje opiekunom godziwych warunków. Nie chodzi tu tylko o wysokość wynagrodzenia, ale też o kwestie ubezpieczenia, zamieszkania czy opieki lekarskiej na terenie Niemiec. Nie ma co ryzykować – trzeba weryfikować oferty.

Za każdą ofertą pracy dla opiekunki stoi pracodawca. Sprawdź go

Bardzo ważne jest zweryfikowanie, czy dana agencja odznacza się uczciwością. Ta zasada dotyczy szczególnie ofert pracy dla opiekunek, które pojawiają się na forach internetowych lub na Facebooku. Zwróć uwagę, czy upatrzone ogłoszenie zawiera firmowe dane kontaktowe. W adresie e-mail powinna być zawarta nazwa firmy, np. [email protected]. Uważaj na wszelkie adresy, które zostały założone w dużych, znanych domenach: onet.pl, wp.pl, o2.pl. Tam zwykle są zakładane konta prywatne, nie firmowe. Warto wiedzieć, że niektóre portale ogłoszeniowe nie oferują zbyt dużo miejsca i agencja nie ma gdzie zamieścić ważnych informacji. W takim przypadku w ofercie pracy powinien znaleźć się odnośnik do strony firmowej.

Możesz uprościć sobie poszukiwania i od razu wejść na SenioPort – wszystkie agencje, które tu publikują, sprawdziliśmy za Ciebie.

Uważnie czytaj każde ogłoszenie, które Cię zaciekawi

Czasem pozornie podobne oferty pracy dla opiekunek w Niemczech proponują zupełnie różne kwoty wynagrodzenia. Dlaczego tak jest? Sekret tkwi w zakresie obowiązków oraz w potrzebnych do wykonywania pracy kwalifikacjach. Jeśli pracodawca oczekuje bardzo dobrej znajomości języka, a podopieczny jest niepełnosprawny lub leżący, to zwykle płaci więcej. Dlatego zawsze dobrze jest uważnie czytać treść ogłoszenia. Tylko co powinno zawierać? Oto najważniejsze punkty:

 • dokładny opis obowiązków opiekuna,
 • wymagania co do kwalifikacji pracownika,
 • opis stanu zdrowia osoby starszej,
 • miejscowość, w której świadczona będzie opieka.

Może się zdarzyć, że znajdziesz ofertę, która Cię zainteresuje, ale dojdziesz do wniosku, że nie masz odpowiednich kwalifikacji. Wtedy warto skorzystać z opcji „Szukam zlecenia”, którą oferuje SenioPort. Wystarczy, że spiszesz swoje oczekiwania i doświadczenie, a agencje same zaczną się do Ciebie zgłaszać. W ten sposób znajdziesz ogłoszenie dopasowane do Twojego doświadczenia i możliwości.

Jakich ofert pracy dla opiekunek lepiej się wystrzegać?

Jeżeli znajdziesz w sieci ofertę pracy w niemieckiej opiece od zaraz, z niewielkimi wymaganiami i wysokim wynagrodzeniem, lepiej uważaj. Obowiązki opiekunki osób starszych nie są łatwe, a od samych pracowników wymaga się cierpliwości, zaradności i odpowiedzialności. Dlatego ogłoszenia typu: „prosta praca w opiece za duże pieniądze” potraktuj z przymrużeniem oka.

Więcej informacji na temat pracy opiekunki osób starszych w Niemczech znajdziesz na portalu: https://porady.senioport.pl/

-/Materiał partnera – Strefaopiekunki/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here