Jacek Sasin apeluje do przedsiębiorców, by nie maksymalizowali zysków

18
5845
Wiceminister Jacek Sasin
Wiceminister Jacek Sasin (źródło: gov.pl)

Wicepremier w rządzie PiS w swoim wystąpieniu podczas siódmej edycji Kongresu 590 zwrócił się do przedsiębiorców z apelem, by ci w tych trudnych czasach nie maksymalizowali zysków.

 

Z poradnika przedsiębiorcy możemy dowiedzieć się, iż maksymalizowanie zysków jest głównym celem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Przeczy temu jednak apel wicepremiera, który dostrzegając trudną sytuację gospodarczą w kraju zaapelował do firm, by te szukały innych rozwiązań takich, które będą społecznie akceptowalne.

Słowa wicepremiera i ministra aktywów państwowych zostały zacytowane w nagłówku materiału prasowego na rządowej stronie:

„- W tych trudnych czasach kiedy Polacy zmagają się z rosnącymi cenami paliwa, energii, oprocentowaniem kredytów, zwracam się z prośbą do firm by nie nastawić się głownie na zysk ale szukać rozwiązań społecznie akceptowalnych. To nie czas na maksymalizację zysków – mówi Jacek Sasin.”

Z rządu na razie nie docierają informacje o obniżkach wynagrodzeń dla członków rządu, administracji, czy parlamentarzystów.

Czy odstąpienie przedsiębiorców od maksymalizacji zysków przez przedsiębiorców to dobra recepta na szalejącą inflację i kryzys, z jakim się mierzymy?

18 KOMENTARZE

  1. Może niech Orlen obniży marże do tej która była w styczniu (to będziemy mieli paliwo znowu poniżej 6 złotych), to inflacja ma szansę odrobinę wyhamować. W obniżeniu cen przez przedsiębiorców pomoc może również likwidacja nowego ładu i związanego z nim wysokiego zusu…

  2. To jest bardzo dobra recepta!
    Jeżeli prezesi przestaną skupiać się na zysku to zamknie się ich za działanie na niekorzyść spółki. No a wtedy..odda się je w ręce ludu i będzie jeszcze więcej stołków do rozdania.
    Widzę już wspaniałe partyjne eldorado.

  3. W tym momencie, nie można nabijać sobie kieszeni pieniędzmi Polaków których ledwo stać na żywność. Tyle. Zyski zyskami, ale czasami firmy też muszą nieco pasa docisnąć; wojna na Ukrainie we wszystkich uderza, rząd robi co może a Sasin dobrze apeluje.

    • Chyba nie ogarniasz, zresztą jak każdy tępy socjalista, że jeśli firma traci potencjalne zyski to znaczy że jest źle zarządzana i upadnie? Bo albo wykończy ją konkurencja albo zabraknie jej kasy na działanie? Lepiej się będzie żyło ludziom w kraju, w którym niczego nie będzie, bo firmy zaopatrujące ludzi w “drogą żywność” zbankrutowały i teraz nie ma jej wcale?

  4. Miernota robi pranie mózgu dla głupich wyborców prymitywną propagandą, obarczając za inflację przedsiębiorców i innych. PiS rządzi i to jego patologiczne skłonności, niekompetencja i bylejakość są przyczyną inflacji, braku węgla, ropy itp.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here