Ile zarabia Burmistrz Lwówka Śląskiego?

42
2729
Materiał: KWW DAWID KOBIAŁKA PO STRONIE MIESZKAŃCÓW

Obowiązkiem radnych na początku kadencji jest ustalenie wynagrodzenia, jakie będzie otrzymywał burmistrz. Radni Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski stosowną uchwałę podjęli podczas majowej sesji.

 

Ustawą z 17 września 2021 roku podniesiony został pułap wynagrodzenia (wraz z dodatkami), które może być wypłacane burmistrzowi.

Maksymalne wynagrodzenie burmistrza

Po zmianie wynagrodzenie zasadnicze burmistrza w gminie powyżej 15 tys. do 100 tys. mieszkańców wynosi maksymalnie 10.430,00 zł, a maksymalny poziom dodatku funkcyjnego wynosi 3.450,00 zł. Natomiast wysokość dodatku specjalnego wynosi 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

Minimalne wynagrodzenie burmistrza

O wysokości wynagrodzenia burmistrza decydują radni gmin. Jednak ustawodawca nie zostawił im dużego pola manewru wskazując, iż minimalne wynagrodzenie zasadnicze i minimalny dodatek funkcyjny nie może być niższy niż 80% maksymalnego wynagrodzenia.

Wynagrodzenie burmistrza Lwówka Śląskiego

Podczas sesji dnia 27 maja br. nad wynagrodzeniem dla burmistrza pochylili się radni Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski, którzy Panu Dawidowi Kobiałce ustalili wynagrodzenie w maksymalnym wymiarze miesięcznym, czyli w wysokości:

 1. wynagrodzenie zasadnicze 10.430,00 zł
 2. dodatek funkcyjny 3.450,00 zł
 3. dodatek specjalny w wysokości 30 % łącznie 4.164,00 zł wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

Decyzją radnych Burmistrz Lwówka Śląskiego będzie zarabiał miesięcznie 18.044,00 złotych.

42 KOMENTARZE

 1. Zaraz się zlecą zazdrosne hieny… Trzeba pamiętać, że to kwota brutto, na rękę jest znacznie mniej, a gość odpowiada za całą gminę. To i tak są małe zarobki wobec zarobków sektora prywatnego przy zarządzaniu firmami i jednostkami.

 2. Na starcie koledzy radni dali mu maksa. No jak mogło być inaczej? Brawo radni, mogliście dać tyle ile mówią przepisy: 80% maxa, a daliście 100% maksa. Mogliście dać budżetowi gminy trochę oszczędności, ale daliście możliwość odłożenia oszczędności koledze dzięki któremu jesteście w radzie. Niby każdy się spodziewał, ale niesmak pozostaje.

  No cóż, takich mamy radnych, burmistrza. Sami na nich głosowaliśmy. Kasę już rozdysponowali, teraz czas na pracę. Liczymy na zacne jej efekty, powodzenia!!

 3. Czy wy nie rozumiecie że ustawa (uchwalana przez tych na których głosujecie) pozwala na takie zarobki? kto wam broni mieć tyle samo? do nauki albo do polityki.

 4. Proszę o podanie zarobków dyrektora Lwóweckiego Ośrodka Kultury a najlepiej dochodu za cały rok z publicznego BIP. I dlaczego jest tylko za rok 2022 a nie ma za 2023?

  Czy dobrze widzę że dochód miesięczny wyższy od Burmistrza?

 5. No to ruszyło… ile się dało tyle zatwierdzone, dobrze że istnieje górna granica bo zaraz by się okazało, że jednostronnie polityczna rada gminy uchwaliła zarobki większe od prezydenta! Czekamy na rozpatrzenie kwestii ważniejszych niż to czy słupki mają zniknąć czy zostać… śmiech na sali takie pytania

 6. Niesmak już na początku. Ustawa mówi że mógłby mieć mniejsze dodatki. Ale dali mu funfle radni najwyższa stawkę bo wprowadził ich do rady i będą mieli też swoją działkę z diet. Tak krytykował Szczesna a tu to samo. I to nie w środku kadencji. Już na starcie.

 7. To jest właśnie to rozbijanie “układów”… Takiego układu jak teraz nigdy we Lwówku nie było, nawet nie ma kto w radzie ma ręce patrzeć… Jak ktoś uwierzył w te przedwyborcze bajki to ma przedsmak całej kadencji.

 8. Dyrektor znanego w okolicy domu kultury ten to ma zarobki warszawskie a czasem robi jedno wydarzenie na miesiąc a czasem rzadziej bo kto inny robi wydarzenie a tu tylko nagłośnienie dają.
  Scenariusz prawie to samo od 20 lat.
  Z plakatów to się polska śmieje i robi memy
  taki to dom kultury to archaiczny fenomen na skalę ogólnopolską
  Wszystkie domy kultury w miastach podobnej wielkości mają minimum jedno wydarzenie w tygodniu a zwykle po kilka. Zapraszam na początek do Szklarskiej Poręby. Działa tam Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Czapki z głów!

  Druga sprawa sprawdzić kto ile faktycznie pracuje w miesiącu i dać tygodniowy wyraz pracy do Burmistrza

 9. Każdy ma duzo do powiedzenia ale jak trzeba cokolwiek zrobić to chętnych brak niech każdy robi swoje i przestanie zazdrościć innym przede wszystkim zarobków. Zakasac rękawy i do roboty wtedy będzie kasa

 10. Pan Burmistrz w irlandzkiej firmie IT zarabiał dwa razy więcej w porównaniu z obecnymi i druga kwestia,żeby objąć stanowisko burmistrza trzeba jeszcze spełnić dodatkowy warunek, mieć wyższe wykształcenie,buraki!

  • Brała mniej bo nie miała kolesiostwa w radzie i tyle. Teraz burmistrz ma i oni mu dali możliwie najwyższe zarobki. Na układy nie ma rady. A zaraz będzie gadanie, że nic nie da rady zrobić bo po poprzedniej władzy kasa jest pusta.

 11. Uważam że na początku powinno być wynagrodzenie nie maksymalne można w trakcie kadencji po Pół roku jak się wykaże z efektów podnosić ! Ewidentne zabezpieczanie się przed nadchodzącymi podwyżkami przypomnę że jest jednak nas 38 mln obywateli

 12. Hm trochę to dziwne dostać podwyżkę ZA NIC , bo jeszcze nie zaczął pracować. Mam nadzieję, ze mieszkańcy zweryfikują prace i obietnice nowego burmistrza. To , ze otacza się ziomalami, to normalne, on im pewnie tez da zarobić . Patrząc na zdjęcia , na świtę burmistrza, to pstro w głowie mają, no, będziemy patrzeć im na ręce. Jeden już jeździ na zagraniczne wakacje w czasie pracy. Oby nie zostawili miasta z większym zadłużeniem niż jest, bo ja nie mam ochoty spłacać ich zabawy- długi w podwyższonym podatku np od ńieruchomosci, od gruntu itp. Dlaczego ludziom nie zależy na innych, gdy dochodzą do władzy ???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here