Ile będzie kosztowała i kiedy ruszy przebudowa drogi 297?

3
1628
Pławna objazd Jelenia Góra

Od ponad roku trwa procedura związana z przygotowaniami do przebudowy drogi wojewódzkiej 297 Pasiecznik – Lwówek Śląski.

 

Początkowo było kilka koncepcji przebudowy DW297. Jedna z nich mówiła nawet o budowie obwodnicy Pławnej i Golejowa. Jednak, najpewniej z uwagi na koszty nie została ona zaakceptowana. Ostatecznie wybór padł na przebudowę drogi po istniejącym śladzie.

„Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 297 będzie przebiegać po istniejącym śladzie. Dodatkowo przewidziano pasy ruchu do wyprzedzania pomiędzy miejscowościami Golejów i Wojciechów.” – tłumaczy w odpowiedzi do redakcji Lwówecki.info Leszek Loch Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Obecnie w Gminie Lubomierz procedowana jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach. Równolegle trwa opracowywanie programu funkcjonalno- użytkowego dla tego zadania.

„Termin zakończenia prac projektowych przewidziany jest na koniec kwietnia 2022 r. Następnym krokiem będzie przygotowanie przetargu w formule „projektuj i buduj”. Termin rozpoczęcia prac budowlanych uzależniony będzie od zabezpieczenia źródeł finansowania inwestycji; wynikać będzie także z przebiegu postępowania przetargowego.” – dodaje dyrektor DSDiK.

Koszty przebudowy drogi wojewódzkiej 297 na odcinku Pasiecznik – Lwówek Śląski szacuje się na bagatela 153 mln zł.

3 KOMENTARZE

  1. Tak to jest jak nic się nie robi przez 30 lat tylko łata dziury zasypując je łopatą. Za taki stan rzeczy już dawno powinny polecieć głowy. Ile jeszcze do końca tej farsy drogowej. Jak długo kierowcy będą ponosić dodatkowe koszty związane z wymianą podzespołów podwozia i kto za to zapłaci ? wiadomo kierowcy !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here