Idziesz do szpitala? Lepiej bądź zaszczepiony

5
1037

Nie jesteś zaszczepiony, zaszczepiona to po trafieniu do szpitala twoi bliscy, którzy również nie są zaszczepieni nie będą mogli cię odwiedzić. Takie rekomendacje dla szpitali wydał resort zdrowia.

 

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowało nowe rekomendacje dotyczące organizacji odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, z zachowaniem odpowiednich środków zapobiegania i kontroli zakażeń w tych jednostkach.

 

Organizacja odwiedzin dorosłych pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych powinna odbywać się z uwzględnieniem poniższych warunków:

1. Jeżeli pacjent jest zaszczepiony przeciw COVID-19 lub przebył zakażenie wirusem SARS-CoV-2, rekomenduje umożliwienie odwiedzin przez: osoby zaszczepione przeciw COVID-19, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które posiadają negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-21 lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

a. osoby zaszczepione przeciw COVID-19, przy zachowaniu reżimu sanitarnego;
b. osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które: posiadają negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-21 lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2, przy zachowaniu reżimu sanitarnego;
c. osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które nie spełniają warunków określonych w punkcie b (tj. nie uzyskały negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz nie przebyły zakażenia wirusem SARS-CoV-2), przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.

2. Natomiast jeżeli pacjent nie jest zaszczepiony przeciw COVID-19, nie przebył zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz nie posiada negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2, rekomenduje się umożliwienie odwiedzin przez:

a. osoby zaszczepione przeciw COVID-19, przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego;
b. osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które spełniają warunki określone w punkcie 1b (tj. uzyskały negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2), przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.

Nie rekomenduje się odwiedzania pacjenta, o którym mowa w pkt 2, przez osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które nie spełniają warunków określonych w punkcie 1b (tj. nie uzyskały negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz nie przebyły zakażenia wirusem SARS-CoV-2), z wyjątkiem sytuacji szczególnych, które powinny być określone przez kierownika podmiotu leczniczego (np. w przypadku wizyt pożegnalnych pacjentów tego podmiotu).

5 KOMENTARZE

  1. Co za bzdury ,i szantaż z tymi szczepionkami ,już dawno jest zakaz odwiedzin ,w szpitalu ,czy jest się zaszczepionym ,czy nie ,nie ma prawa nikt wejść do szpitala ,tylko przekazać paczkę ,która ląduje na kwarantannie na 48 godzin .

  2. Prawidłowo , dlaczego nawiedzone osoby typu Danuty K-j mają nas narażać?.
    Nie zgadzasz się, masz swoje ” chore teorie” to twoja sprawa ale nie siej fermentu w mediach społecznościowych.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here