Horrendalnie drogie OC dla kierowców z Lwówka Śląskiego. Jak obniżyć składkę?

3
1118

Wszyscy kierowcy z Lwówka Śląskiego narzekają na ceny paliw, ale młodzi mają jeszcze jeden duży powód do zmartwień: stawki ubezpieczenia OC, które są dla nich horrendalnie wysokie. Na szczęście istnieją pewne sposoby na ich obniżenie. Jakie? Przeczytaj tekst i zapoznaj się z nimi!

 

 

Dlaczego OC dla młodych kierowców jest drogie

Obowiązkowe dla każdego auta ubezpieczenie samochodowe ma zawsze identyczny zakres działania i zapewnia jednakowe warunki dla wszystkich, co wynika z jego ustawowej definicji, do której muszą się stosować towarzystwa. Mają one natomiast dowolność w kształtowaniu składki i różnicują ją w zależności od wielu czynników, które wpływają na poziom ryzyka ubezpieczeniowego. Jednym z nich jest wiek właściciela lub właścicieli ubezpieczanego pojazdu.

Jak pokazują policyjne statystyki, młodzi kierowcy w wieku do 26-28 lat najczęściej powodują wypadki drogowe, w których śmiertelność jest relatywnie wysoka. Trudno jednoznacznie dociekać przyczyn takiego zjawiska, jednak można przypuszczać, że dochodzi do nierzadko niebezpiecznej mieszanki braku doświadczenia, brawury i lekkomyślności. Na tej podstawie towarzystwa ubezpieczeniowe traktują młodych kierowców z Lwówka Śląskiego (i wszystkich innych miejscowości w Polsce) jako potencjalnie bardziej ryzykownych i w związku z tym narzucają im wyższe ceny.

 

Sposoby na tańsze OC dla młodych kierowców

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wykupić OC VW, Mercedesa, Hondy, Dacii, czy auta jakiegokolwiek innego producenta, rozważ zarejestrowanie samochodu na innego kierowcę. Ważne, żeby miał on wysokie zniżki za bezszkodową jazdę. Do wyboru masz dwie możliwości: wyłącznie na niego lub ustanowić go drugim właścicielem. Oba rozwiązania zapewniają znacznie niższą składkę, jednak różnią się pod pewnymi względami.

Ustanowienie innego kierowcy wyłącznym właścicielem gwarantuje maksymalnie niską składkę, lecz uniemożliwia młodej osobie zbieranie zniżek we własnym zakresie. Z kolei ujęcie w dowodzie rejestracyjnym zarówno młodego, jak i doświadczonego kierowcy pozwala na budowanie historii ubezpieczeniowej i zbieranie zniżek, ale wiąże się z wyższą składką niż dla samej osoby z pełnymi zniżkami. Niezależnie od wybranego wariantu pamiętaj, że drugi kierowca ponosi odpowiedzialność ubezpieczeniową za szkody spowodowane przez osobę młodszą.

Nawet jeśli kupisz samochód marki, której auta uchodzą za bezpieczne i generalnie są tanie w ubezpieczeniu, jak np. Hyundai (więcej o cenach OC dla modeli tego producenta przeczytasz tutaj: https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/marki/hyundai/), jako młody kierowca i tak zapłacisz dużo za polisę. Nie zmienia to faktu, że w jednych towarzystwach składka będzie niższa niż w innych, dlatego warto poszukiwać jak najtańszych ofert. Jak i gdzie je znaleźć?

Skuteczną pomoc w poszukiwaniu najlepszych ubezpieczeń komunikacyjnych zapewniają agenci ubezpieczeniowi działający w Lwówku Śląskim. Ich rolą jest znalezienie w imieniu klienta polisy z najniższą składką, do czego wykorzystują specjalny kalkulator OC. Bardzo podobne w działaniu narzędzia są dostępne za darmo w Internecie, dzięki czemu samemu można w jednej chwili zweryfikować stawki proponowane nawet przez kilkanaście towarzystw. W takiej sytuacji wybór najtańszej oferty staje się formalnością. Pamiętaj, żeby wykupić polisę najpóźniej w dniu wygaśnięcia poprzedniej, bo w przeciwnym razie narażasz się na wysokie kary. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ufg-coraz-skuteczniejsze-unikniesz-kary-brak-oc/.

-/materiał partnera/-lh

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here