Hala sportowa zostanie przeznaczona na potrzeby pomocy uchodźcom

25
1842

Halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim przeznaczą na potrzeby pomocy uchodźcom. W-f odbywać się będzie poza halą.

 

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zostanie przeznaczona na potrzeby pomocy uchodźcom z Ukrainy. Zajęcia wychowania fizycznego uczniów będą odbywać się poza halą a świetlica dla uczniów klas 4-8 zostanie przeniesiona do auli w budynku A. Informację o tym przekazała dziś w mediach społecznościowych dyrekcja „Dwójki”.

„Informujemy, że od dnia 15 marca 2022 roku hala sportowa przy naszej szkole zostaje przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy, dlatego też zajęcia w-f będą odbywały się poza halą, a świetlica dla dzieci z klas 4-8 zostanie przeniesiona do auli w budynku” – czytamy w internetowym wpisie, w którym dyrekcja zwraca się także do wszystkich z apelem o wsparcie w postaci produktów żywnościowych i chemicznych.

25 KOMENTARZE

   • Sam sobie odpowiadasz, jak zwykle opozycja ma takie głupie wypowiedzi,żałujesz dziecku drugiemu? wystarczy dla naszych i tamtych dzieci ,a ty jesteś chytry, zazdrosny pan z opozycji co żałują dawać coś dla społeczeństwa ,bardzo nie ładnie się zachowujecie .

    • Nie mieszaj w tak durne wypowiedzi jak “Lubomierz,Iras” całą opozycję.Najlepiej napisz jeszcze “opozycję totalną”. Moim zdaniem “Lubomierz i Iras” to te same osoby a jeżeli chodzi o poglądy to typowe dla PiS a bliżej Konfederacji a jeszcze bliżej Narodowców.Na koniec przepraszam jeżeli cię uraziłem wszak PiS to przecież “polski lud wybrany” promieniujący niezwykłą mądrością w rządzeniu a reszta czyli opozycja to ciemniaki w każdym calu a najlepiej zdrajcy co szkodzą Polsce. Pocieszające,że populizmy wszelakie w Europie wojna putinowska zmiecie do lamusa (Le Pen, Orban, Salwini).

 1. Ja rozumiem, że trzeba pomóc ludziom w potrzebie, nieważne czy uchodźcy, Polacy czy Ukraińcy, jednak takie rzeczy trzeba robić z głową. Jedną decyzją naszych władz młodzież, dzieci i dorośli zostali pozbawieni dostępu do jedynego obiektu sportowego w naszym mieście, przy obecnych warunkach pogodowych i porze roku. Druga prawie wcale niużywana hala sportowa jest zamknięta, rzekomo przez brak pracowników do obsługi. Co mają zrobić ludzie, którzy trenowali na hali?
  Czy we Lwówku nie ma innych obiektów by dać schronienie uchodźcom? A Olimp, a Piast? A może w takim razie uruchomić hale przy SP1? W czym nasze dzieci młodzież jest gorsza od przybyszow?

  • Mieszkaniec, Lubomierz – wy tak na serio???? to brzmi jak jakiś ponury żart!
   “Co mają zrobić ludzie, którzy trenowali na hali?”, “Co z biednymi dziećmi, które zamiast hali mają super Orlika “pod nosem”??? Wy serca i rozumu nie macie, czy tylko gównoburzę próbujecie rozkręcić…?
   Decydenci, w czasie największego kryzysu migracyjnego, w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą, starają się robić co tylko się da, aby pomóc ludziom, którzy stracili WSZYSTKO – a wy się martwicie o to, że trenować trzeba będzie “pod chmurką”??? Olaboga! Jaka tragedia!!! Trzeba będzie pooddychać świeżym powietrzem – to straszny koszt tego, żeby pomagać ludziom w ogromnej potrzebie, po wielkiej traumie i z olbrzymim bagażem wspomnień (a często bagażem materialnym swojego całego życia zamkniętym w jednej reklamówce lub walizce).
   Wy macie pojęcie przed czym ci ludzie uciekają z Ukrainy? Czy jedynie zgrywacie trolli karmionych proputinowską papką???? Obrzydliwe!

  • To prawda. Ewidentna pokazówka. Tylko szkoda, że blokuje się obiekt najbardziej wykorzystywany w mieście. A może tak wykorzystać świetlice wiejskie, które przez większość czasu stoją puste, a ich utrzymanie też kosztuje.

 2. Nasze dzieci nie tylko pozbawione są zajęć wychowania fizycznego, także innych zajęć, które się tam odbywały. Pogoda może i na razie jest, przyjdzie deszcz, ochłodzenie zobaczymy jak dzieci zaczną chorować. A młodsze dzieci, które z niecierpliwością czekały na zajęcia na hali, teraz bedą spacerować, a to nie zastąpi potrzeby ruchu. Owszem orlik jest. Klas też jest sporo. Łączenie grup na dłuższy czas nie zda rezultatów. A potrwa to na pewno dłuższą chwilę. Ile? Zobaczymy, nikt nie jest w stanie na chwilę obecną stwierdzić. Sala gimnastyczna w budynku a zamieni się w świetlicę. Przedstawienia, teatry, spektakle też się nie będą odbywać. Pomóc trzeba, bo to ogromna tragedia, ale nie kosztem dzieci uczących się w szkole. Może na terenie miasta i gminy znajdują się inne budynki, które będą mogły być przeznaczone dla potrzebujacych, bardziej przytulne i funkcjonalne z kuchnią i łazienkami.

  • Popieram Pani/Pana zdanie !
   Ja również jestem za pomaganiem ale już bez przesady ,żeby to było kosztem naszych dzieci .
   Panie w szkole mówią jak będzie pogoda to WF będzie na dworze ,a jak nie będzie pogody to WF nie będzie ….
   Piłka już jest na orliku ,jak będzie lało to piłki nie będzie .
   Tam ludzie będą mieszkać, to jest zakłócenie nauki naszych dzieci .

 3. Zaledwie trzy tygodnie jak widzimy dokładnie z łezką w oku w mediach jak okrutny jest reżim Putina a raczej sam Putin i co robi ta piekielna bestia w Ukrainie i gdy naturalny człowieka odruch w takim momencie jest POMAGAM mordowanym przez tą bestię ludziom to natychmiast pojawiają się takie głosy jak tu na naszym forum “POMAGAM ALE…”.
  “…W dzisiejszych czasach trudno znaleźć przyjaciela. Trwa bowiem ciągła pogoń za pieniądzem. Choć na drodze życia spotykamy ludzi, którzy podają się za naszych przyjaciół, to z czasem okazuję się, że wielu z nich kieruje się przede wszystkim egoizmem i interesownością. Doświadczając sytuacji, gdy zawodzi nas drugi człowiek, z czasem na pewno przekonamy się sami, iż ,,prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Zanim tak się stanie, każdy z nas powinien postawić sobie pytanie: czy szukam i czy pragnę znaleźć prawdziwego przyjaciela? Przyjaciel powinien być najlepszym powiernikiem, któremu zawsze można zwierzyć się ze swoich najskrytszych tajemnic i problemów oraz mieć przy tym pewność, że nie wyjawi on powierzonych sekretów. Niezależnie od tego, w każdej sytuacji, a szczególnie w tych NAJTRUDNIEJSZYCH, powinien on służyć nam swoim czasem, doświadczeniem i dobrym słowem.Czy przyjaźń powinna być bezinteresowna? Niewątpliwie tak, gdyż pomaganie sobie na zasadzie „ coś za coś” jest tylko i wyłącznie przejawem życiowego cwaniactwa. Cóż to za przyjaciel, który pomaga nam licząc na osobiste korzyści. W sytuacji grożącego mu niebezpieczeństwa, prędzej ucieknie niż udzieli nam pomocy. Jeżeli prawdziwy przyjaciel podaje nam pomocną dłoń, z pewnością nie oczekuje niczego w zamian, gdyż sama możliwość służenia drugiemu człowiekowi powinna być dla niego największą nagrodą.Aby poprzeć powyższe stwierdzenia, warto przytoczyć przysłowie, które znajduje się w bajce największego polskiego poety Adama Mickiewicza – „Przyjaciele”:
  „Powiedział mi – rzekł Mieszek – przysłowie niedźwiedzie:
  Że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.Prawdziwość tego przysłowia mogą potwierdzić osoby, które w swoim życiu znalazły się w trudnych sytuacjach. Właśnie ci, którzy wtedy przychodzili im z pomocą okazywali się prawdziwymi przyjaciółmi. Każda przyjaźń musi bowiem przejść etap próby. Tylko wtedy sobie ufamy, jeżeli w najtrudniejszych warunkach nie odwracamy się od siebie, ale wspieramy się.Reasumując, prawdziwy przyjaciel to ten, który wtedy, gdy inni nas opuszczają, pierwszy przychodzi nam z bezinteresowną pomocą. Takich przyjaciół spotkamy w życiu niewielu, może dwóch albo trzech. Taka przyjaźń nie rodzi się z dnia na dzień. Potrzebuje najczęściej okresu próby. Jej największym owocem jest to, iż mamy poczucie, że nie jesteśmy w życiu z naszymi problemami sami. Jest bowiem ktoś, na którego zawsze możemy liczyć…”! -tyle za znanym klasykiem i czy trzeba tu jeszcze coś dodać?

  • Dobre , car na złość swoje logo ponowił, ale masz jadu w sobie chłopie, weż se odpuść z tą swoją partią z donaldem na czele a lepiej wyjdziesz na tym.

 4. kto wydał taką idiotyczną decyzję, hala sportowa przy SP2 jest wykorzystywana, a dlaczego hala sportowa przy SP1 stoi pusta, pomóc trzeba ale nie kosztem naszych dzieci, kto zapłaci za zniszczenia bo takowe na pewno będą, jestem przeciwny przekazaniu hali dla uchodźców.

  • Ona – obyś nigdy nie była na miejscu tych ludzi, których nazywasz uchodźcami. Obyś nigdy, będąc samej w trudnej sytuacji, nie została potraktowana przez drugiego człowieka tak, jak ty traktujesz innych. Oby twoje dzieci spotykały na swojej drodze ludzi mniej bezdusznych niż ty jesteś.
   Smutne, że tyłu egoistów, nie widzących dalej niż czubek własnego nosa, nosi ta ziemia. Cóż, mentalność ludzi “dejcie mi 500+” weszła już ostro Polakom w krew.

 5. Jeszcze kilka milionów przyjedzie i niestety prawda bedzie gorzka bo rząd pcha wszystkich do Polski ale co dalwj np. w takim Lwówku przecież ludzie nie będą ich trzymać ciagle pod dachem bo teraz trzymają za kase a jak dopływ 1200 się skończy to miłe wrażenie też.Poco tylu przyjmować do Lwówka chociażby , skoro już jest problem no chyba że panstwo bedzie kupować mieszkania i rozdawać bo jest to dosć nieodpowiedzialne posunięcie wladz dają tym ludziom nadzieję ale na co że za chwile mogą mieć problem z dachem nad głową?? A może gmine zlikwidować i tam mieszkania zrobić albo w starostwie, ludzie obudzcie się przyjmujecie i na Hali będą mieszkać szok mądrość i pomoc za wszelką cenę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here