Gwałtowny wzrost liczby zakażeń COVID. Przybywa ich także w powiecie lwóweckim

4
1141

Tak gwałtownego wzrostu liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem jeszcze nie było. A z tyloma nowymi przypadkami po raz ostatni mieliśmy do czynienia w kwietniu.

 

Ministerstwo zdrowia przekazało właśnie najnowszy raport zakażeń. Mamy 8.361 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw: mazowieckiego (1687), lubelskiego (1632), podlaskiego (804), śląskiego (517), podkarpackiego (428), dolnośląskiego (417), wielkopolskiego (411), małopolskiego (377), łódzkiego (354), zachodniopomorskiego (348), pomorskiego (333), warmińsko-mazurskiego (317), kujawsko-pomorskiego (273), świętokrzyskiego (125), opolskiego (119), lubuskiego (98). 121 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z danych resortu zdrowia wynika, iż ostatniej doby w kraju zmarło 133 osoby zakażone koronawirusem. Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 89 osób.

Od początku pandemii w Polsce odnotowano już 2.990.509 zakażeń koronawirusem. Zmarło 76.672 osób zakażonych COVID. To niewiele mniej osób, niż mieszka w Jeleniej Górze!

Ostatnio informowaliśmy, iż powiat lwówecki jest niczym wyspa na oceanie. Wokół nas, w sąsiednich powiatach odnotowywane są nowe zakażenia, nawet po kilka, kilkanaście dziennie, a u nas był ich brak, co napawało optymizmem. Dobra passa nie trwała długo.

W powiecie bolesławieckim odnotowano dziś 24 nowe przypadki zakażeń COVID, w Jeleniej Górze 10, w powiecie lubańskim 7, w złotoryjskim 3, …

Dziś na terenie powiatu lwóweckiego jest 63 osoby objęte kwarantanną. Ostatniej doby wykonanych zostało 65 testów na obecność koronawirusa, z czego pięć dało wynik pozytywny, a cztery to nowe potwierdzone przypadki zakażenia. Tyle samo nowych zakażeń odnotowano w dniu wczorajszym.

Minister zdrowia przyznaje, iż rząd rozważa zaostrzenie obostrzeń, jednak jak na razie żadne decyzje nie zapadły. Aczkolwiek coraz więcej szkół przechodzi na nauczanie hybrydowe lub zdalne. Koronawirus ogranicza także funkcjonowanie przedszkoli.

4 KOMENTARZE

    • Chcesz segregacji? A zaszczepiony nie zaraża? Zaszczepiony powinien być chroniony przez szczepionkę i czuć się bezpiecznie, a nie panikować, że go niezaszczepiony zarazi. A co powiesz na statystyki zakażeń w krajach, gdzie zdecydowana większość jest zaszczepiona? Czy we wspomnianej przez ciebie Francji czy innym kraju z segregacją udało się pozbyć zakażeń?

  1. Nie mogą, musieliby zmienić konstytucję. Osoby zaszczepione też chorują i roznoszą wirusa. Osoby zaszczepione po kontakcie z osobą chorą nie mają kwarantanny, niebowiązuje ich. To kto jest zagrożeniem , niezaszczepiony jest na kwarantannie i niezarazi, a zaszczepiony bedzie chodzil i roznosił.. powinni wszyscy mieć kwarantannę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here