Gryfów Śląski szykuje się na święta. Na rynku stanęła choinka

3
901
zdjęcia: UGiM Gryfów Śląski

Tradycja ustawiania choinek na rynkach miejskich jest głęboko zakorzeniona w kulturze. To symboliczne działanie, które sygnalizuje nadejście magicznego okresu świątecznego. Ustawienie choinki na rynku miejskim to również wyjątkowy moment jednoczenia społeczności i wprowadzania magii Bożego Narodzenia na ulice miasta.

 

 

Tradycję kultywują władze Gminy Gryfów Śląski. Tu rokrocznie przed wizytą Świętego Mikołaja na gryfowskim rynku miejskim ustawiane jest zielone drzewko. Tak też stało się w dniu dzisiejszym (30.11.2023 r).

Drzewko nie jest jeszcze udekorowane, ale w Gryfowie Śląskim podtrzymywana jest piękna tradycja wspólnego dekorowania choinki, w którym udział biorą m.in. przedszkolaki i uczniowie gryfowskich szkół. To dodaje uroku tej przedświątecznej atmosferze, ale także wzmacnia poczucie wspólnoty.

Zachęcamy mieszkańców do wieczornego spaceru i zobaczenia na własne oczy, jak wygląda tegoroczna choinka, która przyozdobiła gryfowski rynek.

3 KOMENTARZE

  1. Fajna ta choinka. Szkoda tylko że towarzyszy jej wszechobecny smród spalanej w piecach folii. Ale tylko po zachodzie słońca. I nikt nie potrzebuje widzieć tego problemu.(Proceder od ok 20 lat). Pozdrowienia dla pana burmistrza…

  2. Dlaczego nie mówi się, że choinka jest ściśle związana z wiarą katolicką, bo nie z każdą religią. A symbol wiary oderwany od samej idei jest gadżetem a nie symbolem. To tak jak chodzenie “służbowo” do Kościoła z okazji 11 listopada, czy 3 maja. Czysta hipokryzja.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here