Gryfów Śląski: Modernizacja oświetlenia ulicznego

2
435

Właściwe oświetlenie miejsc publicznych ma duży wpływ na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa na posesjach mieszkańców

 

Władze Gryfowa Śląskiego przystąpiły do modernizacji oświetlenia ulicznego.

Szanowni Mieszkańcy, miło nam poinformować, że na terenie naszego miasta rozpoczyna się kolejny etap modernizacji oświetlenia ulicznego. Właściwe oświetlenie miejsc publicznych ma duży wpływ na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa na posesjach mieszkańców, dlatego każdego roku kontynuujemy prace związane z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego. Tym razem nowoczesne, energooszczędne lampy LED zostaną zamontowane na ulicy Kolejowej” – informuje Andrzej Tartak Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

Na podstawie umowy zawartej przez Gminę Gryfów Śląski ze Spółką TAURON Nowe Technologie S.A. modernizacja oświetlenia nastąpi w 2 etapach. W ramach 1 etapu na odcinku od skrzyżowania drogi krajowej nr 30 do stacji PKP wymienionych zostanie 15 słupów i 18 opraw oświetleniowych. Etap 2 to odcinek od Placu Kościelnego do skrzyżowania z drogą krajową nr 30 i dalej do mostu na Oldzy. Wymienionych zostanie 16 słupów i 19 opraw.

Prace modernizacyjne zakończą się pod koniec sierpnia br.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here