Gryfów Śląski, Mirsk: Rozpoczęcie roku bez uroczystych apeli

0
896

Po wielu miesiącach przerwy od nauki już w najbliższy wtorek, 1 września 2020 roku uczniowie wrócą do szkół. Rozpoczęcie roku nie będzie jednak tak uroczyste, jak bywało to dotychczas.

 

Z uwagi na epidemię koronawirusa i w trosce o zdrowie dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli władze Gryfowa Śląskiego oraz Mirska zdecydowały się nie organizować uroczystych apeli na rozpoczęcie roku szkolnego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w szkołach podstawowych na terenie Gminy Gryfów Śląski odbędzie się bez uroczystego apelu. Uczniowie spotykają się w klasach z wychowawcami, poza kl. I i kl. IV, które w auli lub sali sportowej maja krótkie spotkanie, a następnie przechodzą ze swoimi wychowawcami do klas. – tłumaczy Pani Marzena Szuflicka inspektor ds. infrastruktury społecznej w Urzędzie Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

Podobna decyzja zapadła w Mirsku, o czym mówiła nam wczoraj Pani Alicja Janus inspektor ds. oświaty, służby zdrowia i kadr w tamtejszym Urzędzie Miasta i Gminy. W mirskich szkołach na rozpoczęciu roku szkolnego dzieci i młodzież mają spotkać się w klasach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here