Groził urzędnikowi, że go zabije za zbyt mały social

3
1736
zdjęcie poglądowe

Mundurowi z Nowogrodźca zatrzymali mężczyznę, który groził pracownikowi ośrodka pomocy społecznej, chcąc wymusić decyzję dotyczącą wypłaty świadczenia. Podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

34-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec już wcześniej okazywał pracownikom ośrodka pomocy społecznej swoje niezadowolenie z decyzji związanych z wysokością pomocy socjalnej. W ostatnim czasie mężczyzna pojawił się w urzędzie wspólnie z konkubiną, ponieważ chciał uzyskać wypłatę świadczeń dla kobiety jeszcze tego samego dnia. 34-latek był wulgarny i agresywny, wypowiadał groźby pod adresem pracownika. – tłumaczy asp .szt.Anna Kublik- Rościszewka z bolesławieckiej policji, która dodaje, iż następnie ten sam mężczyzna już poza ośrodkiem pomocy społecznej ponownie chciał wpłynąć na decyzję urzędnika kierując wobec niego groźby pozbawienia życia.

Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe poprzez kierowanie gróźb bezprawnych. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here