Głuchy telefon

27
2421

Od 2 dni próbuje dodzwonić się do przychodni i niestety zabawa w głuchy telefon. Dodzwonić się do przychodni to tak jak do prezydenta. – napisała wczoraj do redakcji czytelniczka, która zapewnia nas, iż w ciągu dwóch dni wykonała 18 takich prób, na dowód czego przesyła zrzuty ekranu z telefonu.

 

Nasuwa się pytanie jak to jest, że przychodnia w Gryfowie jest normalnie otwarta dla pacjentów a w Lwówku traktuje się pacjentów jak gorszy sort. Byłam z synem we Wrocławiu u okulisty i tam też przyjmują normalnie wiadomo maseczka, dystans, dezynfekcja nikt nie stał na dworze jak pies tylko jak na 21 wiek przystało. Z przyjmowaniem pacjentów prywatnie nie mają problemu zapominają, że jest pandemia a jak na fundusz to jest problem” – dodaje czytelniczka, która zwraca się z prośbą o informację, kiedy przychodnia w Lwówku będzie normalnie otwarta.

Z prośbą o ustosunkowanie się do skargi zwróciliśmy się do władz lwóweckiego szpitala. Pan Prezes przepraszam za zaistniałe utrudnienia i zapewnia, iż podjęte zostały kroki mające poprawić sytuację:

„W ostatnim czasie z uwagi na wzmożoną ilość połączeń telefonicznych, mogły nastąpić utrudnienia w kontakcie z rejestracją Przychodni przy ul. Morcinka 7 w Lwówku Śląskim. Zaistniała sytuacja związana była z uruchomieniem rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19.” – wyjaśnia Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim, który zapewnia, iż zostały już podjęte działania mające ułatwić kontakt Pacjentów z punktem rejestracji, w tym:

 • udrożnienie dodatkowych linii telefonicznych,
 • od stycznia br. został wprowadzony monitoring obszaru rejestracji.

„Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość rejestracji osobistej lub za pośrednictwem osoby trzeciej, a także umówienia zarówno teleporady jak i bezpośredniej wizyty” – czytamy w odpowiedzi władz spółki.

Ostatnie tygodnie służba zdrowia w całym kraju przeżywa istne oblężenie. Ilość osób chętnych do zapisania się na szczepienia obciąża istniejący system, który i tak do tej pory ledwo dawał radę. Miejmy nadzieję, iż ten trudny czas dla nas wszystkich wkrótce się skończy.

27 KOMENTARZE

 1. Proponuję zadzwonić do Lwoweckiej przychodni Med…, próbujesz się dodzwonić dwie godz. po czym o godz. 10tej rano Pani z rejestracji “uprzejmie” informuje że już nie ma miejsc, patologia

 2. Dranstwo i patologia wszedzie przychodnie czynne tylko Lwoweckie bardzo sie boja zakazen,natomiast prywatne praktyki naszych szanowanych czesto odzaczanych doktorow ida pelna para i mozna! Szkoda slow,dranstwo, kasai tylko kasa sie liczy a pacjent jest na szarym koncu tego lancucha.

 3. W jednej przychodni również w naszym powiecie.
  Również moja mama nie mogła się dodzwonić, wiec poszla osobiście, skorzystała z “okazji”ucholonych drzwi. Gdzie nie powinna wejść. Ale cóż. Cel uświęca środki.
  Wchodząc zastala dwie panie(recepcjonistki, pielęgniarki, nie wiem), które sobie gawedzily. Jedna z nich widząc moja mame, zdzwiona zapytała co tu robi i ze nie powinna była wchodzić bo jest zakaz.
  Mama odpowiedziała jej ze próbuje od kilku godzin bezskutecznie się dodzwonić.
  Ta kazała jej wyjść i powiedziała, żeby jeszcze raz zadzwoniła i ja zarejestruje.
  Taka o to historia.

 4. oczywiście jesli ktoś nie może się połączyć to pewnie jest wina tych bab , które tam siedzą i piją kawę albo plotkują??? ja tez pracuję w przychodni ( nie we Lwówku) i powiem wam dlaczego nie można się dodzwonić lub długo oczekujecie na połączenie…telefom dzwoni już od 7.30 choć przychodnia jest czynna od 8.00 już z 20 lat, w weekendy tak samo… telefon dzwoni, a pani podchodzi po 5 razy i prosi o wyniki, o nr tel do neurologa, do gastrologa i nie pomyśli że tam ktoś czeka na połączenie… pobrania wyników są zawsze tak samo, ale dziennie jest z 10 tel w tej sprawie:od której pobieramy? ktos zamawia teleporade ..pytamy o nr tel …hmmm , ojej nie pamiętam…ja mam czas poczekam, ale ktoś tam czeka na połączenie…ktoś zamawia leki stałe i nie wie jakie.może pani sprawdzi jakie biorę, nie pamiętam jakiś na m może na p…ktoś rejestuje się do ginekologa na dzisaj, ok , za chwile dzwoni: wie pani co zapomniałam że mam okres (??????). Takich sytuacji jest codziennie setki. Najlepiej zwalić winę na rejestratorkę, a może pomyślcie trochę jak wy się zachowujecie , czy aby na pewno myslicie o tym co czeka na linii???

 5. A dlaczego te drzwi zewnętrzne są jeszcze zamknięte ? W małym holu może być tylko jedna osoba reszta na dworze!!!!!!!! Może już czas te drzwi otworzyć???????

 6. Za pieniądze wpłacone przez mojego pracodawcę (a moje zarobione pracą) leczyłbym się prywatnie na wszelkie możliwe choroby nawet za granicą. Byłem niedawno -nie napiszę na razie w jakiej- przychodni po 2 latach absencji .Poprosiłem o skierowanie na wyniki ogólne z krwi i moczu .Zostałem nazwany przez felczera złodziejem,który okrada ZUS .Bo przecież nic mi nie jest.Dopiero jak poprosiłem o pisemną odmowę skierowania na wyniki z wielką łaską je dostałem.Oddaj mi ZUS pieniądze i zwolnij ze składek to w niemczech w klinice się przebadam.Chory kraj-trzeba uciekać jak najszybciej.

 7. W naszej uroczej Medvicie to dopiero jest tragedia, pewnego dnia 71 razy dzwoniłam żeby zarejestrować Mamę do lekarza i za 72 odebrano telefon …. było gdzieś około godzi 10 rano, usłyszałam że już nie ma miejsc i pani mnie poinformowała, że dzwoni się z rana a nie o godz. 10 więc to jest moja wina a nie ich… przy tym była bardzo nie miła … Ale po dwóch dniach byłam z Mamą na szczepieniu, jakie miłe zaskoczenia…przy właścicielu Medvity , panie były takie słodziutkie , sympatyczne i milutkie… można , można ale wówczas kiedy Szef obok stoi… Pozdrawiam wszystkie milutkie PANIE…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here