GIS wycofuje z Biedronki partie świeżych ćwiartek i piersi z kurczaka

0
1708

W wyniku przeprowadzonych badań właścicielskich wykryto Salmonella Enteritidis w tuszach drobiowych, z których wyprodukowano elementy mięsa drobiowego.

 

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W tym informuje o wycofaniu jednej partii produktów pod nazwą „świeża ćwiartka kurczaka” oraz „świeży filet z piersi kurczaka” ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Te udało się wykryć w wyniku przeprowadzonych badań właścicielskich firmy Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o.

Jak wskazuje Główny Inspektorat Sanitarny mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy. Dlatego wydano decyzję nakazującą wycofanie kwestionowanego mięsa z obrotu oraz zobowiązano producenta do podjęcia kroków zapobiegających zanieczyszczenie produktów.

Chodzi dokładnie o produkty pod nazwą: „Świeża Ćwiartka Vacum” o numerze partii „215622” i z datą przydatności do spożycia 10.04.2022 r. oraz „Świeży filet z piersi kurczaka map” o numerze partii „215622” i z datą przydatności 11.04.2022 r. Producentem jest Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o. ul. Powstańców 19, 86-050 Solec Kujawski, WNI 04037108, a produkty wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska S.A.

Jak zapewnia GIS Jeronimo Martins Polska S.A. podjęło decyzję o wycofaniu produktów i poinformowaniu klientów o szkodliwych produktach przez wywieszenie komunikatu w sklepach. Natomiast organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać produktów z partii wskazanej w komunikacie, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here