Finansowe wsparcie dla uchodźców

5
977

700 zł miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące i 600 zł na każdego członka gospodarstwa domowego, do maksymalnej kwoty 2500 zł miesięcznie na gospodarstwo domowe. Taką pomoc finansową mogą otrzymać uchodźcy z Ukrainy w ramach pomocy, jakiej udziela Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

 

Już blisko trzy miliony obywateli Ukrainy zatrzymało się w Polsce uciekając przed okropieństwem wojny. Program UNHCR ma na celu uzupełnienie krajowych wysiłków na rzecz przyjmowania i wspierania uchodźców, zapewniając im możliwość zaspokojenia ich niezbędnych i najpilniejszych potrzeb po przybyciu do Polski.

Pomoc pieniężna UNHCR to jednorazowa wypłata gotówki dla uchodźców wymagających szczególnej troski. Ma ona taką samą wartość, jak pomoc społeczna świadczona w Polsce. Kwalifikujący się uchodźcy otrzymają 700 zł miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące i 600 zł na każdego członka gospodarstwa domowego, do maksymalnej kwoty 2500 zł miesięcznie na gospodarstwo domowe.

Żeby otrzymać finansowe wsparcie w pierwszej kolejności trzeba online wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie UNHCR, a potem trzeba osobiście zgłosić się do rejestracji. Szkopuł w tym, iż na razie biura UNHCR działają tylko w Warszawie i Krakowie.

5 KOMENTARZE

    • Od lat już jesteśmy. A teraz czeka nas podwyżka paliwa (wszystkiego), bo morawiecki nałożył sankcje na gaz i ropę z Rosji (czyli na nas). Taka ciekawostka: Ukraińce nadal kupują gaz i ropę od Rosjan i nie przeszkadza im w tym ta dziwna wojna…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here