Ekipa Powiatu Lwóweckiego na Nocnym Maratonie z Przygodami

0
1685
fot.: Powiat Lwówecki

Pięcioro zawodników reprezentowało Powiat Lwówecki na Nocnym Maratonie z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków „RYŚ”, który w minioną sobotę odbył się w Kątach Wrocławskich. Była to już jego dziewiąta edycja.

 

Celami, jakie od lat przyświecają organizatorom „tego wydarzenia jest sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej, praktyczne potwierdzenie umiejętności posługiwania się kompasem i mapą w trudnych warunkach pogodowych, pod presją czasu i w sytuacji wzmożonego wysiłku, upowszechnienie kultury fizycznej i sportu, popularyzacja imprez na orientację jako formy aktywnego wypoczynku oraz wymiana doświadczeń przez sympatyków imprez na orientację.

Jak przyznają organizatorzy tej imprezy na trasie długości zbliżonej do biegu maratońskiego uczestnicy musieli wykazać się rozlicznymi talentami i umiejętnościami, które zostały poddane próbie na ukrytych punktach kontrolnych. Szczególnie przydatna była biegłość w posługiwaniu się kompasem i mapą, ponieważ każda drużyna samodzielnie wyznaczała sobie trasę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi.

Nadrzędnym celem Maratonu w czasie jego trwania było zdobycie wszystkich punktów kontrolnych i dotarcie do Mety w określonym limicie czasowym, który dla trasy pieszej wynosił 12 godzin, a dla trasy rowerowej 6 godzin.

Powiat Lwówecki w tym wydarzeniu reprezentowała ekipa w składzie: Daniel Koko, Łukasz Krasuski, Adrian Gawroński, Andrzej Badermann i Kamil Romanowski. Pokonali oni dystans 55 kilometrów w czasie 5 godzin i 38 minut.

Tym razem nie udało się sięgnąć po podium. Jednak drużyna nie składa broni i już zapowiadają udział w kolejnych tego typu wydarzeniach w barwach naszego Powiatu promując przy tym nasz region.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here