Dzwon na rondzie w Lwówku Śląskim. Są utrudnienia

19
2775

Do zdarzenia doszło chwilę po godzinie ósmej rano na skrzyżowaniu ulicy Morcinka z ulicą Chrobrego w Lwówku Śląskim. Na miejscu występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

 

Jak tłumaczą nam czytelnicy uczestnicy zdarzenia najwyraźniej nie porozumieli się sami i czekają obecnie na policję.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie i zapewne nie ostatnie. Ciasne lwóweckiej ronda wymagają wyjątkowej uwagi od kierowców.

Zobacz przejazd kolumny Prezydenckiej przez rondo w Lwówku Śląskim

19 KOMENTARZE

  1. Te “ronda” stwarzają tylko ryzyko. rondo powinno zwiększać bezpieczeństwo i płynność ruch we Lwówku pełnią odwrotną funkcję. Projektant powinien za nie odpowiedzieć.

  2. Niektórzy kierowcy jadący od strony Bolesławca w kierunku rynku (lub na odwrót) w ogólne nie zwracają uwagi, że tam jest rondo i ruch po nim odbywa się w szczególny sposób (a nie jak dotychczas). Znaki ustąp pierwszeństwa są z każdej strony, nie tylko dla jadących od targu i szpitala ….

  3. Na środku ronda powinna być wysepka ze znakiem uniemożliwiająca przejazd na przestrzał, wymuszająca poprawne wjechanie na rondo. Niektórzy traktują te ronda jak skrzyżowania.

  4. Te ronda to kompletny idiotyzm ludzie traktują je jak normalne skrzyżowanie zdarza się że nie maja pojęcia jak wjechać i kto ma pierwszeństwo pomimo znaków przejazd np busem jakby ktoś chciał jechać według przepisów jest możliwy na dwa-trzy razy kwestią czasu była stłuczka

  5. Ronda mają ułatwić przejazd inrozladowac ruch może lepiej było pieniądze zainwestować w światła na skrzyżowaniach na których wyjazd jest tragiczny w godz szczytu i tam tez dojdzie w końcu do wypadku

    • No właśnie jak to jest, kawałek wyżej na drodze są światła, a już na wjazdach w kierunku rynku i na ulicę okalające ani jednego? Ronda właśnie tam by się przydały. Nie ma ani przy przejeździe do ZUS i rynku, ani na wjeździe od Bolesławca, ani na wjeździe od Gryfowa, ani przy wjeździe na rynek od poczty/stacji paliw.

  6. No i wszyscy kierowcy powinni załapać się na dobry mandat i oczywiście punkty karne, bo jeździli po rondzie jak chcieli… Fajny to widok, bo pokazuje, ze to rondo to trzeba zlikwidować i tyle…

  7. Przy rondach powinna chociaż na jakiś czas stać policja. Nieraz widzę domorosłych kierowców jak popierdzielają z 40 a nawet 50 po mieście. Kierowcy z wiosek. Słoma z butów a (myślą jeżeli myślą) udają debili.

  8. Do Tamtaram:Dlaczego obrażasz kierowców ze wsi?Wystarczy popatrzeć jak gówniarze “miastowi”jeżdżą i wszystko jasne.Tak było w przypadku tego dzwona, to właśnie młoda siksa jadąca Fordem spowodowała stłuczkę,a ty obrażasz człowieka, który jechał Hyundayem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here