Dziś znowu będzie mocno wiało. Jest ostrzeżenie meteorologiczne

0
656

Zaledwie kilka dni temu silny wiatr w naszym regionie poczynił spore straty. Dziś znowu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu wydało ostrzeżenie.

 

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr
Powiat lwówecki, stopień: 1, prawd. 85%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków południowych.

Ostrzeżenie jest ważne do godz. 23:00 dnia 4 listopada 2021 roku.

Pamiętaj aby usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, najlepiej z dala od drzew, zamknąć okna i drzwi, zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz, przygotować oświetlenie zastępcze – latarki z zapasem baterii. Wiatr może uszkodzić linie energetyczne, należy uważać podczas jazdy samochodem, po pierwsze ze względu na mogące się łamać konary i drzewa, po drugie – przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.

Co zrobić, jak zabraknie prądu?

Pracownicy Tauron Dystrybucja radzą, aby w pierwszej kolejności sprawdzić bezpieczniki (korki). Następnie sprawdzić, czy jest prąd na klatce lub ulicy. Jeżeli prądu nie ma na klatce schodowej to należy skontaktować się z administratorem lub właścicielem budynku. Natomiast, jeżeli prądu nie ma również w sąsiednich budynkach oraz na ulicy należy jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy Tauron Dystrybucja – 991 i zgłosić awarię. Pod tym numerem telefonu możesz również na bieżąco sprawdzać przewidywany czas usunięcia awarii.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here