Dziś losowanie nagród w loterii szczepionkowej

1
1100

W środę, 14 lipca odbędzie się pierwsze tygodniowe losowanie nagród dla osób zarejestrowanych w Loterii Narodowego Programu Szczepień.

 

Loteria szczepionkowa

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień, która wystartowała 1 lipca, jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej brać udział wszystkie osoby pełnoletnie, które są w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 i które zarejestrowały się w loterii poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię Narodowego Programu Szczepień.

Tygodniowe losowanie

Zaplanowane na dziś losowanie dotyczyć będzie osób zarejestrowanych od 1 do 11 lipca; kolejne losowania odbędą się 21 i 28 lipca. W tym miesiącu odbędą się jeszcze dwa takie losowania. W miesiącach sierpniu i wrześniu zaplanowano po cztery losowania ostatnie ma zostać przeprowadzone w październiku.

W każdym z tych losowań do wygrania będzie 5 x 50.000 zł i po 60 hulajnóg elektrycznych.

Losowanie miesięczne

Warto pamiętać, iż każda osoba zaszczepiona, która zarejestruje się w loterii będzie brała udział nie tylko w losowaniach tygodniowych, ale także w losowaniach miesięcznych oraz w walce o nagrody finałowe.

W ramach nagród natychmiastowych, przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł. Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł.

Pierwsze losowanie miesięczne zaplanowano na 4 sierpnia, kolejne na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań, co miesiąc można wygrać 2 x 100.000 oraz dwa samochody Toyota Corolla.

Losowanie finałowe

Natomiast losowanie finałowe odbędzie się 6 października. W nim do wygrania będą dwie nagrody po 1.000.000 złotych każda, a także dwa samochody Toyota C-HR.

Skąd będę wiedział o wygranej?
Jak informował Totalizator Sportowy zwycięzcy nagród codziennych (natychmiastowych) zostaną o tym fakcie poinformowani przez organizatora – Totalizator Sportowy – wiadomością SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymają SMS bezpośrednio z PKO Banku Polskiego (nazwa nadawcy: PKO BP) zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu, dzięki temu będzie można zrealizować wygraną bezpośrednio z bankomatów należących do banku. Nagrodę będzie można też wypłacić w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego.

W SMS-ie z PKO BP najważniejszy dla gracza będzie kod awizo. Pamiętajmy, że nie będzie w nim żadnego odesłania na jakąkolwiek stronę www, linku czy prośby o podanie danych czy potwierdzenie odbioru SMS-a itd. Otrzymując ten SMS wystarczy tylko wpisać kod w bankomacie PKO Banku Polskiego i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie bankomatu. Wygraną można będzie odebrać także w każdej placówce banku. Nie musimy wykonywać żadnych innych czynności.

W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą już wygrane tygodniowe, miesięczne czy wreszcie finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań trafią oczywiście na stronę internetową loterii.

Nagrody bez podatku

Dziś w życie wejdzie rozporządzenie podpisane przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej zgodnie z którym nagrody otrzymane w loterii szczepionkowej nie będą opodatkowane PIT.

“Dzięki temu wszystkie nagrody otrzymane w Loterii Narodowego Programu Szczepień będą zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł)” – informuje ministerstwo.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here