Dziś 29. Finał WOŚP. Co słychać w regionie?

3
818

Ten finał jest inny niż wszystkie znane nam dotychczas. Ale nic nie jest w stanie ostudzić gorących serc wolontariuszy i nic nie powstrzyma ludzi od wspierania szczytnego celu. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

Przez lata nie straszny był im mróz, śnieg, deszcz i porywisty wiatr. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze mieli gorące serca, które rozgrzewały atmosferę a ich twarze promieniały uśmiechem. Jednak 29. Finał jest inny niż wszystkie znane nam dotychczas. Wszystko za sprawą koronawirusa i licznych obostrzeń. Nie ma wielkich koncertów, nie ma licytacji na żywo. Ale jest cel i są wspaniali ludzie.

Tym razem WOŚP skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał dedykowany laryngologii. W 2021 roku Fundacja ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

„Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów”. – tłumaczy Tomasz Grochowski, Centrum Zdrowia Dziecka.

Koronawirus nie jest w stanie powstrzymać gorących serc. Mimo obostrzeń WOŚP wypracowała wiele znakomitych możliwości wsparcia Orkiestry. W 29. Finale uczestniczy blisko 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w 1362 Sztabach (w tym 79 poza granicami kraju). Również w naszym regionie na ulicach miast możemy spotkać wolontariuszy.

WOŚP w regionie

Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możemy spotkać m.in. w Lwówku Śląskim, Gryfowie Śląskim, czy Lubomierzu. Wszystkim, jak zawsze towarzyszy uśmiech.

W Lwówku Śląskim wśród wolontariuszy spotkać możemy m.in. lwóweckich harcerzy. W Gryfowie Śląskim na ulicach kwestuje m.in. silna reprezentacja gryfowskiego żłobka. Z ciekawą inicjatywą wyszli wolontariusze z grupy motocyklowej Free Riders Lubomierz, którzy na lubomierskim rynku częstują ciepłym posiłkiem, kawą, herbatą, ciastem… A wszystko to przy dźwiękach muzyki na żywo.

Większość wolontariuszy przyznaje, iż ludzi bardzo chętnie wrzucają pieniądze do puszek i mimo pandemii te bardzo szybko wypełniają się gotówką. 

Zapraszamy do wspierania akcji i wszystkich wolontariuszy

Puszki możemy znaleźć także w licznych sklepach i na stacjach paliw (mapa). Oprócz standardowej wpłaty do puszki, Finał można wspierać poprzez inne formy nie wychodząc z domu. Tutaj wybierz dogodną dla siebie formę wpłaty i wspieraj tegoroczny Finał!

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here