Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego

7
708

Księża zapraszają do podjęcia, w piątek 24 lutego 2023 roku modlitwy w intencji osób małoletnich, które w przeszłości zostały skrzywdzone seksualnie.

 

 

 

– W imieniu Biskupa Legnickiego zapraszamy do podjęcia w piątek 24 lutego 2023 roku modlitwy w intencji osób małoletnich, które w przeszłości zostały skrzywdzone seksualnie. Tegoroczny dzień modlitwy i pokuty przebiega pod hasłem „Szukam, o Panie, Twojego oblicza”. – zaprasza ks. Piotr Kot delegat Biskupa Legnickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży, który wskazuje, iż dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego, ustanowiony został w odpowiedzi na apel papieża Franciszka i obchodzony jest w Polsce decyzją Konferencji Episkopatu Polski w pierwszy piątek Wielkiego Postu.

– Ta duszpasterska inicjatywa stanowi jednocześnie pomoc do duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy. – dodaje ks. Piotr Kot.

 

Krzywda, której doświadczyły osoby zranione wykorzystaniem seksualnym, dotyka wielu aspektów ich życia. Działania sprawców wpływają na ich poczucie własnej wartości i godności, a nadszarpnięte zaufanie do drugiego człowieka utrudnia budowanie relacji z innymi. Cień tej krzywdy dotyka także przestrzeni wiary. Pojawiające się pytania – gdzie był wtedy Bóg? dlaczego nie uchronił mnie przed tym dramatem? czemu mimo błagania w modlitwie, by ten dramat się skończył, on nadal trwał? – są znakiem osamotnienia w tym cierpieniu. Dramat wykorzystania zakrywa przed skrzywdzonymi oblicze Boga pełnego miłości. Jakże trudno sercu przepełnionemu bólem uwierzyć, że Bóg jest po jego stronie i że można liczyć na towarzyszenie i wsparcie wspólnoty Kościoła. – wskazuje Wojciech Polak Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, który zwraca się do wiernych aby wielkodusznie odpowiedzieli na zachętę Ojca Świętego Franciszka, który na marzec tego roku wyznaczył intencję modlitewną za skrzywdzonych, która brzmi: „Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego im przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie”.

– Naszą odpowiedzią niech będzie modlitwa, towarzyszenie i wrażliwość okazana osobom skrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym. Twórzmy wspólnotę ze Zranionymi! – dodaje Arcybiskup Polak.

7 KOMENTARZE

  1. Nawet ja mam jakieś resztki honoru i godności i moje kiszkowe zapędy skupiam głównie na kryminalistach i ludziach zasługujących na rozgrzeszenie. Do kościoła się nie zbliżam, bo by mi chyba grubasek odpadł. Tam to dopiero bym się namachał. Księża mają jedna cechę wspólną z bedixem – myślą tylko o sobie, żeby im było przyjemnie. Bendix wiadomo, zajechanie okrężnicy na wszystkie możliwe sposoby. Podsumowując powinniśmy trzymać się od kościoła jak najdalej. Niech ci złodzieje i zboczeńcy bawią się ze sobą. Gdyby potrzebowali pomocy czy rady to oczywiście służę fachową wiedzą spod celi. Oczywiście nie wszyscy są degeneratami, ale ta przerażająca większość robi reszcie taką reklamę jak okrężnica bendixa wszystkim mieszkańcom Gryfowa…

  2. Wiekszej hipokryzji dawno nie widzialem . Mysle ze skrzywdzenie glownie przez ksiezy w d.. pie maja wasze modlitwy . Przeciez krzywdzacy modla sie na codzien – ciekawe w jakiej intencji. No chyba ,ze oni sami w stworzyciela nie wierza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here