Dzieci skakały po fontannie. Matka robiła im zdjęcia.

18
366

Bardzo często dostajemy od Was różnego rodzaju informacje, zdjęcia, prośby o interwencję. Wśród nich są takie zdarzenia przy których brakuje słów.

W środę 31 lipca wieczorem w centrum Lwówka Śląskiego, przy fontannie z sową zgromadziła się grupka najprawdopodobniej turystów. Kiedy dorośli podziwiali widoki dzieci beztrosko skakały po fontannie. Rodzice, opiekunowie nic sobie z tej beztroski nie robili. Wręcz przeciwnie. Jedna z kobiet – najprawdopodobniej matka – pomysłowość dzieciaków uwieczniała telefonem.

Całe zdarzenie miało miejsce tuż pod kamerą miejskiego monitoringu.

Co o tym myślicie?

zdjęcia nadesłane przez czytelników
zdjęcia nadesłane przez czytelników
zdjęcia nadesłane przez czytelników
zdjęcia nadesłane przez czytelników

18 KOMENTARZE

 1. U nas jeszcze trochę i w ogóle nic nie będzie wolno robić, będzie gorzej jak w muzeum. Najgorsze, że Ci co się skarżą, to już zapomnieli chyba jak sami byli dziećmi i skakali nie tylko po fontannie, a teraz najlepiej zabronić dzieciakom wszystkiego, a rodzice nieodpowiedzialni, tylko dlatego, że dzieci się świetnie bawią i mają radochę. Ludzie trochę więcej luzu i dystansu do życia.

 2. Też nie widzę w tym nic złego. Również pamiętam czasy gdzie takie rzeczy się robilo i nie robiło się z tego sensacji. Przykre że ktoś próbuje z takiego czegoś robić aferę, jakby nie było większych problemów…

 3. Jak miałem 9 lat, a było to w 1977r. kąpałem się w tej fontannie. Było lato. Woda bardzo ciepła. Miałem pecha. Akurat przechodził milicjant. Powiedział mi wtedy jak mnie jeszcze raz tutaj zobaczy to będę się kąpał w zupie.
  Wyobraziłem sobie wtedy, że kąpię się w rosole.
  Pozdrawiam wszystkich co się kiedyś kąpali w tej fontannie!!!

 4. Mobilizacja absolwentów żłobków i przedszkoli trwa ! To upadek cywilizacyjny ! Zabytki zrównać z ziemią ! Burakofony zamiast kultury. Precz z piśmiennymi !
  Schron dla kulturalnych sprzedam, z dowozem w zakresie własnym !
  P.S. jako Bonus dodajemy: ,,coś wekowanego z zapasów Czarnego Janka (uwaga ! przy otwieraniu piszczy, a potem bulgoce, jak ,,to coś” z filmów SF) oraz 10% rabat na randkę w ciemno z Czarnym Krzysztofem dla poszerzenia zastępów ciemnych ludzi, bez względu, czy są blond, czy nie.
  Nie nawołuję do nienawiści na tle rasowym, jak stanowi konstytucja, czarno no białym…

 5. Co to za Gownoburza??? Na tej fontannie regularnie dzieci skacza, biegają. Poza tym jest nieczynna. Placów zabaw wciąż brakuje.
  Zajmijcie się pijanymi ludzmi spiacymi na ławkach jak chcecie robić afery. To dopiero wstyd dla miasta. A nie rodzicom wstyd robicie na cały Lwówek za niewinne Dzieciaczki . Już wystarczająco żenujące jest to miasto. Każdy szuka na każdego problemu. A w oczy pięknie gada A za plecami swoje. Ciekawe kto kogo nie lubi ze na niego zdjęcia wysyla zupełnie niepotrzebny artykuł.

 6. też mi sensacja i cuż sie takiego stało wielkie mi halo. afera na pierwszą strone jakby dzieciaki kilofami zdewastowały tą fontannę cóż w tym złego ze robili sobie zdjecia i troche pobiegali ,co sie takiego stało zgadzam sie z TINĄ ,Mieszkanką ,JA .

 7. Widać, że już nie ma odwrotu. Powszechna pochwała na robienie placu zabaw z zabytkowej fontanny?! Banda ćwierćinteligentów. Wstyd!

  A nie, przepraszam…ona ma przecież dziecko.

 8. No i? Zniszczyły coś? Stała się komuś krzywda? Nie macie się o co przy***lać już? Nie dziwię się, że wszyscy wyjeżdżają z tego żałosnego miasta a robiąc takie akcje jeszcze odstraszacie turystów. Nie pozdrawiam

 9. Barbaryzacja – zdziczenie naszego społeczeństwa postępuje. Martwica kulturowa ogarnia coraz większe kręgi. Pokolenie 500+ zatrzyma się na poziomie Pajdokracji (słowa naszego wieszcza – Prezesa jednego) władzę sprawują osoby nieletnie umysłowo, niedojrzałe kulturowo, niedoświadczone, w oryginalnym znaczeniu – dzieci. Widać wyraźnie (komentarze i zdjęcia dowodzą), że kultura jest bliższa ich odwłokom i buciorom niż puszkom mózgowym. Blond kłębią się fale na tej głupiej – pustej pale. Są rzeczy (tak by się zdawało), że nie trzeba ich tłumaczyć. Np ? szacunek do dóbr kultury, kulturalne zachowanie w miejscach publicznych. Kto ma kultury nasze dzieci uczyć, jak nie my dorośli rodzice. Ale to szklanka wody na pustyni zdziczenia ciemnego ludu ! Piramidalne schamien ie ciemnego ludu !
  Nowe postulaty absolwentów żłobków i przedszkoli – zrównać wdeptać w ziemię fontanny i zrobić brodzik kryty papą. ,Dorośli rodzice” są place zabaw. A zabytki ciemnoto, zostawcie w spokoju, bo to są ostatnie ślady naszej wspólnej kultury. Burakofony zamiast oświaty !

 10. Pajdokracja !
  W pedagogice – przecenianie potrzeb wychowanków wynikające z dążenia do rozwoju ich indywidualności z uszczerbkiem dla wychowania społecznego. Zatem wszystko się zgadza. Oto nastały czasy ciemnego ludu !

 11. Typowa Karyna z małymi Jessicami i Brayankiem. Wiele osób nie widzi w tym nic złego – no pewnie, żaden problem. Brajanki podrosną i będą niszczyć świeżo wstawione ławki i plotek na deptaku za murami. Bo przecież pacholęciem będąc cały czas tak robiły i nikt nic nie mówił, a nawet kilku półgłówków na pewnym forum mówiło że jest OK

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here