Aleja Lipowa do remontu? Jest decyzja Zarządu Powiatu

2
1418

Jak dowiedziała się dziś redakcja Lwówecki.info, staraniami Zarządu Powiatu na czele z Panem Starostą Danielem Koko i Radnych Powiatu z gminy Wleń: Iwony Kobiereckiej, Stanisława Mrówki oraz Janiny Zych, kolejna z dróg powiatowych ma możliwość zyskania nowej nawierzchni.

 

 

W dniu wczorajszym w artykule pt.: „Powiat zainwestował kolejne miliony w remonty dróg” informowaliśmy o zakończonych remontach na drogach powiatowych, rozpoczynających się inwestycjach oraz planach modernizacji kolejnych dróg. Jednak, żeby nie zapeszyć, nie wspomnieliśmy o jeszcze jednej ważnej drodze, która była w planach.

Podczas ubiegłotygodniowej rozmowy Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki przyznawał nam, iż po rozmowach z Radnymi Powiatowymi z gminy Wleń będzie się starał poprawić stan bezpieczeństwa na tak zwanej Alei Lipowej, czyli drodze w Pilchowicach w gminie Wleń. Teraz możemy z pełną odpowiedzialnością potwierdzić, iż w dniu 20 czerwca Zarząd Powiatu przyjął propozycję złożoną przez Pana Starostę. Środki na inwestycję mają pochodzić z budżetu Powiatu, z oszczędności, jakie powstały po przetargu na drugi etap drogi Pławna- Marczów, odcinka po stronie gminy Wleń.

Tak jak oszczędności powstałe na drodze z Lwówka Śląskiego do Soboty przekazaliśmy na remonty kolejnych odcinków dróg w gminie Lwówek Śląski, tak teraz mamy oszczędności poprzetargowe na drodze Pławna- Marczów i będę chciał przekonać Zarząd a później także pozostałych radnych do tego, żeby z tych pieniędzy zrobić drogę w Pilchowicach, ten najgorszy odcinek w kierunku zapory. – mówił nam Pan Daniel Koko.

 

 

Dziś (20.06.2023 r.) podczas posiedzenia Zarząd podjął decyzję o przeznaczeniu środków z oszczędności na drodze do Marczowa, na wymianę nawierzchni drogi w Pilchowicach. Teraz przysłowiowa piłeczka jest po stronie radnych, którzy na najbliższej sesji będą mieli możliwość dokonać stosownych zmian w budżecie. Wówczas Powiat będzie mógł wyłonić wykonawcę, który przystąpi do prac.

Jak wszystko pójdzie dobrze, to roboty powinny zostać wykonane jeszcze w trakcie wakacji.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here