Droga będzie zamknięta!

19
6197
wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w miejscowości Gryfów Śląski
wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w miejscowości Gryfów Śląski

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przymierza się do remontu mostu, wiaduktu kolejowego w ciągu drogi nr 364, łączącej ulicę Lwówecką w Gryfowie Śląskim z sołectwem Ubocze.

 

 

Z początkiem marca DSDiK ogłosiła przetarg na roboty budowlane w Gryfowie Śląskim. „Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowych wiaduktu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w km 0+850 nad czynną linią kolejową nr 274 Wrocław Świebodzki – Zgorzelec” – mogliśmy przeczytać w ogłoszeniu.

Kilka dni później poznaliśmy złożone w przetargu oferty. Tych wpłynęło dwie, jedna na kwotę 5.980.426,07 zł a druga o milion złotych niższa – 4.916.938,00 zł. Co warto podkreślić, to obie oferty są znacznie poniżej kwoty, jaką na zadanie przeznaczyło DSDiK, które inwestycję planowało wydać 7.494.134,71 zł. Teraz złożone oferty są sprawdzane pod kątem merytorycznym. Nie został jeszcze wyłoniony wykonawca.

Niemniej w odpowiedzi na pytania Lwówecki.info DSDiK przyznaje, iż na czas remontu wiadukt będzie wyłączony z ruchu.

 

“Inwestycję przewiduje się realizować przy całkowitym zamknięciu remontowanego odcinka dla ruchu samochodowego. Na czas trwania inwestycji uzgodniono dwa odrębne objazdy:

  • objazd dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t o długości ok. 53 km przez drogę krajową nr 30, drogę wojewódzką nr 297 oraz drogę wojewódzką 364
  • objazd dla pojazdów o masie całkowitej do 3,5 o długości ok. 5,4 km poprzez drogi lokalne.”

– tłumaczy DSDiK

Zarządca drogi zaleca kierowcom samochodów o masie całkowitej powyżej 3,5 t chcących przejechać z Gryfowa Śląskiego na drugą stronę wiaduktu objazd drogą krajową do Pasiecznika a następnie drogą wojewódzką przez Wojciechów, Pławną Dolną, Lwówek Śląski, Płóczki Dolne, Gradówek, Rząsiny do Ubocza. Zapewne większość kierowców wybierze w tym momencie zdecydowanie krótszy objazd drogami powiatowymi – z Gryfowa Śląskiego do Krzewia Wielkiego a następnie przez Radoniów, Lubomierz i Oleszną Podgórską do Ubocza.

 

 

Kierowców osobówek czeka krótszy objazd, co nie oznacza, iż mniej dotkliwy, bo droga jest wąska, a ruch na niej będzie zapewne spory. DSDiK zaleca objazd z ulicy Lwóweckiej drogą do Ubocza, pod ciasnym wiaduktem i koło starej szkoły podstawowej w Uboczu skierować się na drogę wojewódzką.

Ubocze wiadukt Gryfów

Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie kiedy rozpocznie się remont i kiedy wiadukt zostanie zamknięty, niemniej DSDiK wskazuje orientacyjnie, do kiedy wiadukt będzie zamknięty:

– Przewidywany czas trwania utrudnień do końca 2024 r. – wyjaśnia zarządca drogi wojewódzkiej.

Aktualizacja

W dniu dzisiejszym, tj. 21.04.2023 r. wyłoniony został wykonawca robót. To oznacza, iż wkrótce nastąpi podpisanie umowy i przejęcie placu budowy.

19 KOMENTARZE

      • Nie. Nie można ze względu na to iż nie ma tam gdzie go ustawić. Z jednej strony jest wjazd na posesję. A z drugiej strony nie ma fizycznej możliwości aby postawić tam most ze względu na to, iż zwyczajnie brak tam miejsca i możliwości.

    • Żenujące to jest to, że najlepiej dla Pani było by gdyby jeszcze auto z pod domu przensieli objazdem i zatankowali stracone paliwo…10 km to nie tragedia a jak się dupy ruszać nie chcę to proszę siedzieć w domu. Jedną kalekę na drodze mniej.

  1. Jak zwykle… Dla ciężarowych 53 km objazdu to są jakieś kpiny … Najlepiej nastawiać zakazów i wprowadzić opłaty za przejazdy …za nic mają tych kierowców i z małych i z dużych aut…. Dobrze że most będzie remontowany ale wyrozumiałość dla kierowców i zrozumiałosc mieszkańców powinna być brana w.pierwszej kolejności pod uwagę

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here