W ZSOiZ w Lwówku Śląskim przełamali się opłatkiem

0
683
zdjęcia: "Krzysztof Wietrzyński Fotografia"

Był barszcz czerwony i uszka, było ciasto, owoce i słodycze. Był opłatek i kolędy. Ale najważniejsza była jednak rodzinna atmosfera i gorące życzenia.

 

 

Wigilia w szkole to okazja do budowania relacji w klasie, w szkole. To okazja do wspólnego posiłku, kolędowania i płynących z serca życzeń. Pan Andrzej Bielak Dyrektor Zosi w Lwówku Śląskim przyznaje, iż uczniowie przywiązują ogromną wagę do tradycji, jednak to od dorosłych zależy, czy i jak te tradycje zostaną przekazane i utrzymane.

– To wszystko zależy od nas dorosłych. Jeżeli my nie będziemy kultywowali tych naszych fajnych tradycji i nie będziemy ich przekazywali młodzieży, to młodzież przejmie „pokolenie market” i oni szybko o nich zapomną. My mamy w szkole bardzo dużo młodzieży, która te tradycje wynosi z domu. – mówi Dyrektor.

 

 

W czwartek, 22 grudnia, w ostatni dzień szkoły uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim zorganizowali spotkania wigilijne w klasach, które poprzedziło wspólne kolędowanie w hali sportowej.

 

 

Na stołach w klasach nie zabrakło czerwonego barszczu, ciast, owoców i słodyczy. Były kolędy, opłatek i serdeczne życzenia. Życzenia składali sobie wzajemnie uczniowie i nauczyciele, ale te wszystkim złożył także Dyrektor ZSOiZ.

– Życzę Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świat Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. – życzył Dyrektor Andrzej Bielak, który w rozmowie z nami podkreślał, iż musimy pamiętać, że święta to szczególny czas, w którym musimy pamiętać o człowieczeństwie, bo jak będziemy pamiętali o drugiej osobie, to wszystko ułoży się samo.

Błogosławionych Świąt oraz zdrowia i powodzenia w nadchodzącym Nowym 2023 Roku i jak najlepszych wyników w nauce, na maturze życzy redakcja Lwówecki.info.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here