Dożywocie dla podpalacza

3
959

30 listopada 2020 roku, przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec Jacka B., który został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze o zabójstwo czterech osób poprzez wywołanie pożaru pustostanu w Szklarskiej Porębie.

 

Do zbrodni doszło 15 lutego 2019 roku w Szklarskiej Porębie. Tego dnia w godzinach popołudniowych przypadkowe osoby zauważyły pożar budynku dawnego pensjonatu. Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej i zakończeniu akcji gaśniczej, wewnątrz pomieszczenia na trzeciej kondygnacji budynku ujawniono zwłoki czterech osób.

W wyniku przeprowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Policji śledztwa ustalono, że tego dnia od wczesnych godzin porannych w jednym z pomieszczeń budynku znajdowało się pięcioro znajomych, którzy spożywali znaczne ilości alkoholu. W godzinach popołudniowych, jeden z uczestników spotkania opuścił pomieszczenie, po czym zamknął drzwi, celowo blokując wejście znajdującym się na korytarzu fotelem, który następnie podpalił.

W budynku szybko rozprzestrzenił się pożar, a w jego wyniku, pozostałe w pomieszczeniu cztery osoby poniosły śmierć. Sprawcą pożaru był Jacek B., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa czterech osób oraz sprowadzenia pożaru.

Na wniosek Prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W lutym 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu akt oskarżenia.

30 listopada 2020 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał Jacka B. za winnego popełnienia zarzucanej mu zbrodni, za co wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności – zgodnie z wnioskiem Prokuratury.

Wyrok nie jest prawomocny.

63-letni Jacek B. nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Był już wcześniej karany sądownie.

Pokrzywdzeni to dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat.

-/ Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze /-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here