Doszło do rozszczelnienia gazociągu. Ewakuowano mieszkańców. Droga zablokowana

0
1796

Tuż po godzinie 12 w jednym z remontowanych pensjonatów na wjeździe do Świeradowa-Zdroju doszło do uszkodzenia instalacji gazowej i gwałtownego wycieku gazu. Ze względów bezpieczeństwa strażacy zamknięta została droga wojewódzka 358.

 

 

Do wycieku doszło w jednym z pensjonatów przy ul. Grunwaldzkiej w Świeradowie -Zdroju. Gaz z uszkodzonej instalacji wydobywa się pod dużym ciśnieniem. Słup gazu widać i słychać z dużej odległości.

Przybyli na miejsce strażacy ewakuowali z budynku właścicieli pensjonatu i pracowników firmy prowadzącej remont, łącznie około 20 osób. W celu ograniczenia zasięgu rozprzestrzeniającego się gazu ustawiono kurtynę wodną, która w tej chwili jest już zasilana wodą z Kwisy. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano o zamknięciu drogi wojewódzkiej 358 na wjeździe do Świeradowa-Zdroju od strony Mirska.

 

 

W działaniach udział biorą strażacy z OSP KSRG Świeradów- Zdrój, policjanci oraz pogotowie gazowe.

W wyniku prowadzonej akcji jeden z pracowników doznał lekkich urazów. Na miejsce dysponowano także zespół pogotowia ratunkowego.

Dopiero o godzinie 12:55 udało się częściowo zakręcić zawór, co zminimalizowało wyciek. Kilkanaście minut później wprowadzono ruch wahadłowy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here