Dostał 10.000 kary za nieprzestrzeganie kwarantanny

9
3256

Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych musi zapłacić mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który złamali zasady kwarantanny. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni.

 

Kwarantanna to sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Z ostatnich danych wynika, iż obecnie na terenie powiatu lwóweckiego na kwarantannie jest ponad 500 osób, z czego na podstawie decyzji PSSE jest 68 oraz 435 osób poddanych kwarantannie po powrocie z zagranicy. Większość mieszkańców bardzo poważnie podchodzi do obostrzeń i stosuje się do nich. Niemniej zdarzają się przypadki łamania zasad.

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy, iż za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny otrzymał mieszkaniec miejscowości Skała w gminie Lwówek Śląski otrzymał karę w wysokości 5.000 złotych. Tuż przed weekendem Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył karę na kolejnego mieszkańca gminy Lwówek Śląski.

Mężczyzna lekceważył zasady kwarantanny i niejednokrotnie podczas kontroli przeprowadzanych przez policję był nieobecny w domu. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację dla sanepidu i wniosek o ukaranie do sądu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lwówku Śląskim już wystosował decyzje o nałożeniu na sprawcę kary administracyjnej w kwocie 10.000 złotych.

Pamiętajmy, iż osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

9 KOMENTARZE

  1. Co znaczy mieszkaniec powiatu? Powinno być napisane za jakiej miejscowości, skoro wychodził na kwarantannie to potencjalnie mógł zarazić dziesiątki osób

  2. A był ostrzegany/telefonicznie informowany o tym, że Policja go sprawdza? Może kwarantannę przechodził gdzie indziej niż zadeklarował na piśmie, bo jednak doszedł do wniosku że po co zarażać rodzinę? Jeśli faktycznie ignorował wielokrotnie przepisy, to dobrze mu tak. Fajnie by było jakbyście dochodzili szczegółów i zadawali więcej pytań w takich sprawach.

  3. Jestem po kwarantannie i pismem do Sanepidu odnośnie problemów z aplikacją kwarantanna domowa!!! Aplikacja to pic na wodę.Telefon po zainstalowaniu aplikacji do naprawy!!! Nie funkcjonuje tak jak wcześniej przed jej zainstalowaniem!!! Telefony z Policji podczas kontroli oraz wizualne sprawdzanie czy jestem w miejscu odbywania kwarantanny-machanie z okna- jak i również GPS oraz opieka społeczna plus Sanepid wystarczą w tej kontroli…Aby dopełnić kontrolę to każdy musi mieć swój rozum i dostosować się do kwarantanny po mimo odmiennego zdania na ten temat. Nie jest łatwo być w domu przez 14 dni bez możliwości spotkania czy też rozmowy z kimkolwiek.To ciężkie!!! Ale jeśli kto ma rozum to zostanie w domu !!! Inni będą płacić za “focha”. W tym przypadku to słuszna kara ale są przypadki kiedy jest nadużywany mundur Policjanta a to już jest przykre.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here