Doprowadziła do kolizji i próbowała uciec

2
1893

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 52-latka, która mając ponad 2 promile prowadziła samochodem marki KIA. Sprawczyni zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadziła do kolizji z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Hyundai, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Została zatrzymana przez lwóweckich policjantów

 

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej w Rakowicach Małych. Jak poinformował poszkodowany, który jechał osobowym hyundaiem, z przeciwnego kierunku jechał pojazd marki Kia, który zjechał na jego pas ruchu i doprowadził do zdarzenia drogowego. Za kierownicą siedziała kobieta, która odjechała z miejsca zdarzenia w kierunku Lwówka Śląskiego.

Dojeżdżający na miejsce parol Policji zauważył opisany pojazd z widocznymi uszkodzeniami po kolizyjnymi. Przy pojeździe również była kobieta. Policjanci przystąpili do czynności kontrolnych.

Jak się okazało 52-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Jej badanie wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości, grozi  kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat.

 

sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz
Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here