Dom Kultury z dofinansowaniem

1
666

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki naboru do tegorocznej edycji swojego programu „Dom kultury+”. Wsparcie w wysokości 2,5 mln zł łącznie trafi do 60 samorządowych instytucji kultury.

 

 

W wyniku procedury konkursowej z grona samorządowych instytucji kultury NCK wyłoniło 60 beneficjentów, których projekty uzyskały najwyższe oceny. W 2023 roku łączne wsparcie, które otrzymają od Narodowego Centrum Kultury w ramach tego programu, wynosi 2,5 mln zł. W stosunku do zeszłorocznej edycji budżet programu zwiększył się o 0,5 mln złotych.

Tegoroczny nabór zaowocował 135 wnioskami. Jak wskazuje NCK w związku z wysokim poziomem przedłożonych projektów, w celu realizacji założeń programu, przewidujących (adekwatnie do budżetu programu) przekazanie dotacji grupie 60 beneficjentów, podwyższony został próg punktowy umożliwiający dofinansowanie projektów.

 

 

Z naszego regionu dofinansowanie otrzymał jeden dom kultury. Kwotą 10.000 złotych wsparte zostanie zadanie pn.: „witaMY na pokładzie”, które będzie realizowane przez Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy Stacja Kultury w Świeradowie- Zdroju Stacja Kultury.

Stacja Kultury Świeradów- Zdrój

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here