Dolny Śląsk został podzielony na obwody łowieckie

8
1824
Uwaga polowanie - zdjęcie poglądowe

Sejmik województwa podjął dziś uchwałę dotyczącą nowego podziału regionu na obwody łowieckie. Przebieg granic można znaleźć na geoportalu, który prezentuje wiele ciekawych map i danych statystycznych z obszaru naszego województwa.

 

Dzięki ciężkiej i skrupulatnej pracy wydziału środowiska oraz geodezji i kartografii w urzędzie marszałkowskim jesteśmy pierwszym samorządem w kraju, który podjął uchwałę dotyczącą podziału całego województwa na obwody łowieckie zgodnie z nowymi wytycznymi wskazanymi w art. 27 Prawa Łowieckiego – zaznacza wicemarszałek Grzegorz Macko.

 

Kwestia podjęcia przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwały dotyczącej podziału województwa dolnośląskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia obwodu łowieckiego do kategorii była niezwykle istotna, ponieważ ostateczny termin jej podjęcia upływa 31.03.2020 r. Dotychczas obowiązywał podział województwa ustanowiony rozporządzeniem wojewody z 2005 r., który oprócz opisów słownych granic obwodów nie zawierał żadnych innych elementów.

 

Nowy podział zawiera:

1. Numerację, rodzaj, kategorię, powierzchnię całkowitą, opis granic obwodu łowieckiego;
2. Powierzchnię obwodu łowieckiego po uwzględnieniu wyłączeń, o których mowa w art. 26 ustawy Prawo łowieckie, z podziałem na powiaty i gminy.
3. Powierzchnię gruntów leśnych obwodu łowieckiego z podziałem na gminy oraz procentowy udział lasów w obwodzie łowieckim.
4. Przebieg graficzny na mapie obwodu łowieckiego wraz z wyłączeniami, o których mowa w art. 26 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie.

 

Co ważne, nowy podział na obwody łowieckie wspomagany jest przez geoportal. Moduł obwody łowieckie daje możliwość dokładnej weryfikacji przebiegu granic obwodów łowieckich oraz terenów wyłączonych z obwodu łowieckiego. Zarówno dzierżawcy obwodów łowieckich jak i właściciele, użytkownicy wieczyści i dzierżawcy występujący z wnioskami dot. szacowania szkód łowieckich, nie będą już mieli wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za wypłatę odszkodowań (dzierżawca obwodu czy zarząd województwa).

 

-/ UMWD /-

8 KOMENTARZE

  • Uderz w stół a nożyce same się odezwą. Pierwszy debil złapany. Ubieraj gumowce i biegnij do lasu z pukawką pobaw się skórką bo tylko na tyle cię stać. A może przy okazji jakiś twój kolo z ekipy odstrzeli ci łeb bo pomyli cię z łosiem przez te rogi, które doprawia ci twoja żona pod twoją nieobecność.

  • Ty pseudo-człowieku, w następnym wcieleniu będziesz prosiakiem! A o zbawieniu zapomnij! A teraz nachlej się wódy…
   A jak wleziesz na moją posesję, to nie ręczę za siebie.

 1. Dziwi mnie że w tak błahych sprawach są tak szybko podejmowane decyzje. Widać niektóre “kasty” mają większe przywileje żeby wejść na prywatny teren. Też mam giwere I przypadkiem może wystrzelić. Ups?

 2. Ty pseudo-człowieku, w następnym wcieleniu będziesz prosiakiem! A o zbawieniu zapomnij! A teraz nachlej się wódy…
  A jak wleziesz na moją posesję, to nie ręczę za siebie.
  myśliwi! wasz czas dobiega końca!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here